Powstanie Centrum Kultury Fordon na osiedlu Bajka

  • 24.03.2021, 12:03
  • KB
Powstanie Centrum Kultury Fordon na osiedlu Bajka Materiały prasowe/ Ratusz
Centrum Kultury Fordon ma powstać na osiedlu Bajka w Fordonie. Ratusz poszukuje wykonawcy, który sporządzi koncepcję projektową adaptacji dawnego budynku XIII LO przy ul. Gawędy na potrzeby CK Fordon.

Na temat tej inwestycji mogą wypowiedzieć się także mieszkańcy w konsultacjach społecznych na www.bydgoszcz.pl/wybieramy.

Pomysł utworzenia kulturalnego miejsca spotkań opierał się na konsultacjach z mieszkańcami Fordonu. Badania i warsztaty wyraźnie pokazują, że oczekują oni powstania miejsca współpracy między różnymi grupami, podmiotami, instytucjami i mieszkańcami.

Nowa instytucja ma spełniać funkcję sąsiedzkiego, dzielnicowego domu kultury, ale także miejsca dużych, ogólnomiejskich wydarzeń kulturalnych. W budynku przewiduje się wielofunkcyjną salę, wykorzystywaną także jako kino, a także studio nagrań, pokoje dla seniorów, pokój matki z dzieckiem, sale warsztatowo-artystyczne, kuchnie spotkań i kawiarnię. Ponadto w CK Fordon znajdzie się czytelnia z pracownią komputerową, pomieszczenia administracyjne. Koncepcja uwzględni także przestrzenie dla szkoły muzycznej i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2.

 

Miejsce to ma być nowoczesne, innowacyjne, proekologiczne z naciskiem na odnawialne źródła energii. Metamorfozę planuje się także w zewnętrznej części. Planuje się utworzenie patio, zielonego tarasu rekreacyjnego, sceny zewnętrznej na większym placu, szklarnie i ogródki warzywne. Na terenie centrum zlokalizowany będzie także parking.

Chętnych do wykonania koncepcji poznamy na początku kwietnia. Wybrany wykonawca będzie miał pół roku na stworzenie dokumentacji. Dalsze losy tego miejsca uzależnione będą od wskazań mieszkańców w konsultacjach.

WybieraMY najważniejsze inwestycje

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące kolejności realizacji miejskich inwestycji w przyszłych latach. Wśród 15 propozycji, na które mogą głosować mieszkańcy znalazło się także utworzenie Centrum Kultury Fordon. Swoje opinie mieszkańcy mogą wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej dostępnej na stronie http://www.bydgoszcz.pl/wybieraMY. Wypełnioną kartę konsultacyjną będzie można również przekazać do Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz). Lista wszystkich inwestycji: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/wybieramy-najwazniejsze-inwestycje-czas-na-twoja/​.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe