Raport noclegowy w Bydgoszczy

Raport noclegowy w Bydgoszczy
Bydgoszcz to miasto położone w północnej Polsce i jednocześnie stolica województwa kujawsko-pomorskiego. Plasuje się na 8 miejscu pod względem liczby ludności w kraju. Znajduje się tu m.in. port lotniczy oraz port rzeczny. Jest to także jeden z najważniejszych ośrodków branży IT, a także usług dla biznesu. Warto wiedzieć, że w Bydgoszczy znajduje się Park Przemysłowo-Technologiczny oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Turystów przyciąga do tego miasta Wyspa Młyńska i bogactwo architektoniczne. Gdzie możemy się tutaj zatrzymać? Sprawdźmy możliwości noclegowe.

Możliwości noclegowe
Bydgoszcz to miasto wojewódzkie, dlatego może być szczególnie atrakcyjnie pod względem turystycznym. Ponadto stanowi istotny punkt transportowy. Z tych względów w mieście znajdziemy bardzo wiele możliwości noclegowych. W samej Bydgoszczy znajduje się bowiem blisko 80 ośrodków oferujących turystom miejsca wypoczynkowe. Ich podział również będzie bardzo duży i zależny od naszych preferencji. Sama liczba hoteli jest całkiem spora i wynosi przynajmniej kilkanaście. Zdecydowana większość z nich mieści się w centrum, a ich standard jest bardzo wysoki. W Bydgoszczy nie brakuje hoteli o najwyższej klasie, do wyboru mamy więc hotele 5 oraz 4 gwiazdkowe. Niektóre połączone są z częścią SPA lub innymi atrakcjami. Jakie ośrodki noclegowe możemy tu jeszcze znaleźć? Z pewnością będą to hostele, które są tańszym rozwiązaniem od hoteli. Poza hostelami, ciekawą propozycją wydaję się być apartamenty wynajmowane na doby. Są to mieszkania o wyższym standardzie usytuowane w różnych częściach miasta, do których dostajemy klucze na czas naszego pobytu, dzięki czemu może korzystać ze wszystkim pomieszczeń, w tym także z kuchni. Wśród możliwości noclegowych należy wspomnieć także o pensjonatach. Czy możemy znaleźć w Bydgoszczy coś bardziej oryginalnego? Oczywiście! Turyści mogą skorzystać z opcji noclegu w domach położonych na wodzie, które posiadają futurystyczny wygląd.

Ceny noclegów?
Ta kwestia jest dużo bardziej złożona. Wiele zależy od tego na jaki rodzaj ośrodka noclegowego się zdecydujemy i na jakim standardzie nam zależy. Spróbujmy jednak przyporządkować widełki cenowe do każdej z możliwości. Rezerwacja pokoju w hotelu to rozwiązanie najdroższe aczkolwiek dla niektórych także najwygodniejsze. Za pobyt w luksusowych hotelach, które oferują nam liczne udogodnienia zapłacimy nawet do 500 złotych za dobę, jednak hotele 4-gwiazdkowe są już znacznie tańsze. Przeciętna cena noclegu to ok. 210 złotych za dobę. Podobnie wygląda kwestia wynajmu apartamentu, z tym że to od nas zależy jakiej wielkości apartament wybierzemy, może mieć bowiem jedną, dwie, a nawet trzy sypialnie. Cena podana jest zazwyczaj za wynajem całego apartamentu za dobę, należy ją zatem podzielić na wszystkie osoby, które będą w nim przebywać. Oryginalny nocleg w postaci wynajmu domku na wodzie także nie należy do najtańszych. Koszt wynajmu będzie podobny do hotelu 5-gwiazdkowego, gdyż wynosi nawet do 550 złotych. Nie oferuje nam jednakże dodatkowych wygód, poza atrakcją samą w sobie.

Co oferują noclegi w Bydgoszczy?
Bydgoszcz pod względem noclegowym oferuje nam bardzo wiele. Do dyspozycji mamy mnóstwo różnorodnych ośrodków lecz to nie wszystko. Niektóre propozycje wydają się być znacznie korzystniejsze od pozostałych, gdyż wliczone są w nie pewne udogodnienia. Na co możemy liczyć? Hotele, jak również hostele zapewniają nam transfer z lotniska, oczywiście o ile wcześniej poprosimy o tego rodzaju usługę. Ponadto w takich miejscach akceptowana jest obecność zwierząt, możemy więc zabrać je sobą i nie poniesiemy za to żadnej opłaty. Znaczna część obiektów ma nam również do zaproponowania śniadania wliczone w cenę noclegu. Hotele zazwyczaj posiadają także salę restauracyjną, gdzie możemy wykupić pozostałe posiłki. Większość tego rodzaju obiektów mieści się w ścisłym centrum Bydgoszczy, odległość do najważniejszych punktów turystycznych będzie zatem niewielka. Niektóre ośrodki noclegowe mają dostęp do jeziora bądź innego zbiornika wodnego.

Podsumowanie
Bydgoszcz jest jednym z większych miast w Polsce, dlatego nie może zabraknąć tu różnorodnych propozycji miejsc noclegowych. Do wyboru mamy blisko 80 obiektów o zróżnicowanym standardzie oraz lokalizacji. Każdy powinien więc znaleźć tu coś dla siebie. Pośród hoteli, hosteli, apartamentów, mieszkań do wynajęcia, pensjonatów czy nawet domów noclegowych na wodzie, panują spore różnice cenowe. Mimo to większość z nich wydaje się być przystępna dla przyjezdnych. Najdroższe noclegi kosztują mniej więcej ok 500 złotych, najtańszych możemy poszukać w cenie 50 złotych za osobę. Czy Bydgoszcz ma nam coś więcej do zaoferowania? To zależy od tego, czego szukamy i w jakiej części miasta chcemy się zatrzymać. Nie ma tu zbyt wielu walorów przyrodniczych, nie zabraknie za to ciekawej architektury, którą warto zobaczyć. Cena noclegu nie powinna nas zaszokować więc możemy pozwolić sobie na wycieczkę w te rejony.

Raport został przygotowany przez portal travelowo.pl - noclegi w Bydgoszczy

 

Artykuł sponsorowany

grupatipmedia_
Podziel się:
 

Pozostałe