Więcej e-wizyt w ZUS

  • 04.12.2020, 14:23
  • KB
Więcej e-wizyt w ZUS ZUS Bydgoszcz
Już ponad 11,5 tys. osób skorzystało z rozmowy wideo z ekspertami ZUS. W województwie kujawsko-pomorskim takie spotkanie online z pracownikami ZUS odbyło 562 klientów. Zainteresowanie taką formą kontaktu jest ogromne, dlatego od 4 grudnia uruchamiamy kolejne stanowiska do obsługi e-wizyt w 5 oddziałach: w Toruniu, Poznaniu, Zabrzu, Opolu i Chrzanowie. – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Klienci doceniają fakt, że nie muszą wychodzić z domu, by spotkać się z ekspertem ZUS i mogą to zrobić online, w prosty sposób, w dogodnym dla siebie terminie. Codziennie e-wizytę z ekspertem ZUS umawia kilkaset osób. Takie e-rozmowy mogą dotyczyć praktycznie wszystkich spraw związanych z ZUS. Najczęściej wybierane tematy rozmów to emerytury i renty, zasiłki oraz firmy i pracownicy.

Z tej bezpiecznej formy kontaktu, skorzystało już ponad 11,5 tys. klientów, w tym 562 klientów z naszego regionu. Taka forma kontaktu cieszy się coraz większą popularnością, dlatego od 4 grudnia uruchamiamy kolejne stanowiska do e-wizyt w 5 oddziałach: w Toruniu, I oddziale w Poznaniu, Zabrzu, Opolu, oraz Chrzanowie. Liczbę ekspertów ZUS dostępnych online będziemy stopniowo zwiększali również w pozostałych placówkach ZUS. Włączenie kolejnych stanowisk naszych ekspertów ma docelowo pozwolić na równoczesne prowadzenie 300 rozmów pracowników ZUS z klientami. To oznacza, że w ciągu jednego dnia pracownicy ZUS będą mogli obsłużyć online ponad 2,7 tys. klientów. – wyjaśnia Krystyna Michałek.

Jak umówić e-wizytę

Umawianie wideorozmowy jest bardzo proste, wystarczy wejść na stronę interntową ZUS i odszukać zakładkę e-wizyta, a następnie kliknąć w link „Umów się na e-wizytę”. Aby połączyć się z ekspertem wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu i kamerą. Rozmowę umawiamy w dogodnym dla siebie dniu i godzinie. Podczas rezerwacji podajemy swoje dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy wybrać również temat e-wizyty. Do wyboru mamy: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracownicy, potwierdzenie profilu PUE, a także ulgi i umorzenia.

Niestety, wciąż są rozmowy, których nie udaje się zrealizować. Czasem wynika to z problemów technicznych, jak chociażby słaba jakość połączenia ze strony klientów. Klienci też nie do końca mają świadomość, że to oni muszą zainicjować wideorozmowę z pracownikiem ZUS, a nie odwrotnie. To klient musi otworzyć link przesłany w mailu do e-wizyty. Tylko wtedy konsultant ma możliwość dołączenia do rozmowy. – tłumaczy rzeczniczka.

Warto pamiętać, że w każdej chwili można odwołać umówioną wizytę. Wtedy z niewykorzystanego terminu będzie mogła skorzystać inna osoba. Nadal zdarza się też, że klienci rezerwują wizytę, ale z niej nie korzystają i jej nie odwołują. Na około 19 tys. umówionych rozmów ponad 11,5 tys. odbyło się, a niestety blisko 4,9 tys. klientów nie podjęło takiej rozmowy i nie anulowało jej, tym samym blokując termin dla innych chętnych.

Przypominamy, że od 20 listopada klienci mogą telefonicznie umówić się na wizytę w wybranej przez siebie placówce ZUS. Aby umówić wizytę w jednej z placówek Oddziału ZUS w Bydgoszczy, należy zadzwonić pod numer 523 418 126. Rezerwacja wizyt w placówkach Oddziału ZUS w Toruniu odbywa się pod numerem 502 008 635.

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe