Tymczasowy przystanek przy Grudziądzkiej. Trwa budowa parkingu

  • 18.11.2020, 14:11
  • KB
Tymczasowy przystanek przy Grudziądzkiej. Trwa budowa parkingu UM Bydgoszcz
W centrum trwa budowa nowoczesnego parkingu wielopoziomowego. Dotychczasowy parking znajdujący się na tym terenie, został zamknięty. Aby ułatwić mieszkańcom dojazd do urzędu, od czwartku, 19 listopada uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek autobusowy w tym miejscu.

Na nowym przystanku autobusowym od jutra zatrzymywać będą się autobusy linii nr 51, 52, 55, 56, 58, 59, 60. Docelowo, po zakończeniu inwestycji, w tym miejscu powstanie zatoka autobusowa, która pozwoli na sprawną przesiadkę z samochodu na autobus. Dzięki rozwiązaniu wielu bydgoszczan będzie miało krótszą drogę do autobusu.

Wykonawcą jest firma Budimex, która na początku listopada przejęła plac budowy. W ciągu kilkunastu dni udało się wyburzyć kolidującą z inwestycją kamienicę, zlokalizowaną przy ul. Grudziądzkiej 19. Aktualnie prowadzone są roboty ziemne. Wszelkie wykopy pod budynek prowadzone są pod nadzorem archeologa.

Parking zlokalizowany nieopodal Starego Miasta idealnie wkomponuje się w trwające zmiany w tej części Śródmieścia. Elewacja nowego budynku utrzymana będzie w kolorze szarym z pionowymi elementami żaluzyjnymi. Elementy te będą wykonane z drewna, zaplanowano również zieloną ścianę. W centralnym punkcie pojawi się prosty zegar. Ściany budynku zostaną zagospodarowane naturalną zielenią pnącą. Prace budowlane będą prowadzone we współpracy z archeologiem.

Inwestycja o wartości niemal 35 mln zł jest dofinansowana ze środków unijnych (ZIT). Na to zadanie pozyskaliśmy 11,2 mln zł wsparcia zewnętrznego. W ramach budowy nowoczesnego parkingu powstaną także 2 stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Miejsca parkingowe znajdą także motocykliści i rowerzyści. Uporządkowane zostaną drogi dojazdowe i dojścia dla pieszych.

Inwestycja w liczbach:

35 mln zł – wartość inwestycji

570 – liczba miejsc parkingowych

12 miesięcy – planowany czas trwania budowy

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe