Nowe drzewa i krzewy w Bydgoszczy

  • 13.11.2020, 13:24
  • KB
Nowe drzewa i krzewy w Bydgoszczy UM Bydgoszcz
Listopad od idealny czas na sadzenie nowych drzew i krzewów w mieście. W najbliższym czasie posadzimy ponad 70 nowych drzew. Współpracujemy także ze społecznikami, dzięki którym na miejskich terenach pojawia się nowa zieleń.

Miasto, wzorem ubiegłych lat, także w tym roku realizuje jesienne nasadzenia drzew i krzewów. W najbliższych dniach posadzimy ponad 70 nowych drzew. Większość gatunków to drzewa dobrze nam znane w miejskim krajobrazie. Bardzo dobrze w mieście czują się takie gatunki drzew jak: lipy drobnolistne, klony zwyczajne, świerki oraz ozdobne jabłonie. Zadanie jest realizowane przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Nowa zieleń przyuliczna, pojawi się w 5 lokalizacjach:

· 31 drzew przy zbiegu ul. Szpitalnej i Wojska Polskiego

· 25 lip przy ul. Bohaterów Kragujewca

· 4 lipy przy ul. Sierocej

· 8 drzew u zbiegu ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich i Waryńskiego

· 5 drzew w Parku nad Starym Kanałem

Więcej krzewów

W ramach jesiennych nasadzeń posadziliśmy w pierwszej kolejności także krzewy. Nowe rośliny urozmaiciły ok. 860 metr. kwadr. niezagospodarowanych do tej pory terenów zielonych. Krzewy w przestrzeni miejskiej są znakomitym rozwiązaniem w miejscach o trudnych warunkach. Niektóre gatunki sadzonych krzewów będą okazjonalnie wypuszczać kwiaty, co stworzy efekt kolorowych wysp w miejskim krajobrazie.

Najwięcej z nich znajduje się przy ul. Bielickiej i w Parku nad Starym Kanałem. Pozostałe krzewy rosną przy ul. Bielickiej, Łużyckiej i u zbiegu ul. Szpitalnej i Wojska Polskiego.

Nowe inwestycje, nowe nasadzenia

Dzięki rozbudowie ul. Grunwaldzkiej nie tylko sprawniej podróżuje się z Osowej Góry do centrum. W obrębie całej trasy posadziliśmy ponad 10 tysięcy drzew i krzewów.W październiku posadziliśmy dodatkowych 100 drzew przy ul. Gdańskiej. Latem bieżącego roku zasadziliśmy w obrębie pętli autobusowej i ronda przy ul. Rekreacyjnej kilkaset krzewów. Zadania było realizowane w ramach buspasa w Myślęcinku

Sadzimy wspólnie ze społecznikami

Miasto chętnie włącza się w akcje organizowane przez bydgoskich społeczników. "Dam Ci tlen, a smog zjem" – to społeczna akcja Bydgoskiego Alarmu Smogowego. Uczniowie wraz z nauczycielami posadzili 2,3 tys. drzew i krzewów w 23 bydgoskich szkołach.

Nasze miasto z radością przyjęło także propozycję współpracy z fundacją Immo. Dzięki niej na osiedlu Leśnym pojawiła się nowa zieleń w postaci 23 lip. W planach są kolejne nasadzenia. Nowe lipy zostaną posadzone na Placu Wolności, a przy ul. Mikołaja Kopernika zostaną zasadzone leszczyny. Duże zadanie zaplanowano przy ul. Chołoniewskiego, gdzie posadzone zostaną dęby, ozdobne tawuły szare oraz pięknie kwitnące dzikie róże.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe