W Myślęcinku wokół buspasa rozpoczęły się nasadzenia drzew

  • 26.10.2020, 13:48
  • KB
W Myślęcinku wokół buspasa rozpoczęły się nasadzenia drzew UM
Trwają nasadzenia drzew przy ul. Gdańskiej. Zadanie jest realizowane w ramach budowy buspasa w Myślęcinku. Jesień to najlepsza pora na to, by japońskie wiśnie i holenderskie lipy zdrowo się przyjęły. Wiosną ich korony będą obsypane kolorowymi kwiatami. Nowe pasy ruchu dla autobusów i rondo upłynniły ruch i poprawiły bezpieczeństwo.

W ramach budowy buspasa na ul. Gdańskiej  ulica została znacznie poszerzona, wykonane zostały odrębne pasy dla autobusów, ułożona została nowa nawierzchnia. Wybudowane zostało bezpieczne rondo na ul. Rekreacyjnej otoczone chodnikami i drogami dla rowerów. Przejścia są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Elementem inwestycji była modernizacja pętli autobusowej w Myślęcinku.

Latem bieżącego roku zasadziliśmy w obrębie pętli autobusowej i ronda przy ul. Rekreacyjnej kilkaset krzewów. Pojawiły się: sosna kosodrzewina, dzika róża, liliowiec, miskant chiński i magnolia gwiaździsta. Obecnie wzdłuż nowej trasy nasadzonych jest dodatkowych 100 drzew. Wśród nich są m.in. japońskie wiśnie bardzo efektownie kwitnące wiosną. Ich korony są obsypane różowym kwiatem. Poza tym sadzone są holenderskie lipy.

Wszystkie duże inwestycje są zawsze uzupełniane nowymi nasadzeniami roślin. W tym roku najwięcej drzew i krzewów – ponad 10 tysięcy –  zasadzonych zostało wokół rozbudowanej ulicy Grunwaldzkiej. Równie duży program nasadzeń zaplanowaliśmy w okresie wiosennym przy rozbudowywanej ulicy Kujawskiej. Więcej informacji o ekorozwiązaniach na Kujawskiej znajduje się TUTAJ.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe