Ponad 100 mln na inwestycje w szkołach i przedszkolach

  • 02.01.2017, 13:52 (aktualizacja 02.01.2017, 17:42)
  • KB
Ponad 100 mln na inwestycje w szkołach i przedszkolach Materiały prasowe
Trwają pierwsze prace przy termomodernizacji bydgoskich szkół i przedszkoli. Dzięki tym inwestycjom miasto mniej wyda na ogrzewanie, a budynki zyskają estetyczne elewacje. Na ten cel w najbliższych latach zamierzamy wydać 102 mln zł.

Na Bartodziejach  kompleksowej termomodernizacji poddawany jest budynek Gimnazjum nr 9.  Złożony on jest z kilku segmentów. We wcześniejszych latach udało się między innymi zmodernizować salę gimnastyczną. Z kolei na Kapuściskach termomodernizowany jest  Zespół Szkół nr 36 przy ul. Bohaterów Westerplatte. Duży budynek przeznaczony dla 500 uczniów liczy 3 kondygnacje. Wiosną przy szkole zakończyła się budowa nowoczesnego  wielofunkcyjnego boiska. W obu budynkach zaplanowano prace związane z dokończeniem wymiany stolarki okiennej oraz drzwiowej. Wyremontowana zostanie część posadzek. Prace będą wiązały się także z przebudową części ścian. W obu budynkach ocieplone zostaną ściany zewnętrzne i dachy.

Na Jachcicach prace prowadzone są w Przedszkolu nr 58 przy ul. Niecałej, a w Fordonie  w Przedszkolu nr 48 przy ul. Kleina. W obu pawilonach notowane były duże straty ciepła. Również infrastruktura wewnętrzna nie odpowiadała obecnym normom.

Na koniec  we wszystkich placówkach wykonane będą nowe elewacje. Koszt rozpoczętych prac w tych budynkach to 7 mln złotych. Roboty są podzielone na etapy, które umożliwiają funkcjonowanie placówek. Zakończenie tego pakietu zadań planowane jest jesienią przyszłego roku. Trwa też procedura zmierzająca do wyboru wykonawcy termomodernizacji Zespołu Szkół nr 9 przy ul. Cichej. Koszt tego zadania szacowany jest na około 3 mln zł.

Na wszystkie inwestycje planowane jest pozyskanie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego (środki na zwiększenie efektywności energetycznej w ramach ZIT). Planowane są również następne  inwestycje w kolejnych budynkach użyteczności publicznej związane z termomodernizacją. W ciągu najbliższych 2 lat Bydgoszcz wyda na ten cel ponad 100 mln złotych. Prace zostały zaplanowane w 27 budynkach w 25 placówkach oświatowych.

Termomodernizacja w liczbach

- Łączny koszt projektu – 102 mln zł

- Poziom dofinansowanie 60 mln zł

- Liczba budynków – 27

- Liczba rozpoczętych robót – 4

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe