Wojewoda kujawsko-pomorski: Rozważę propozycję Prezydenta Bruskiego

  • 19.10.2020, 15:00
  • KB
Wojewoda kujawsko-pomorski: Rozważę propozycję Prezydenta Bruskiego Materiały prasowe/screen
W związku z dużym zainteresowaniem dot. utworzenia szpitala tymczasowego w województwie kujawsko-pomorskim prezentujemy wypowiedź wojewody Mikołaja Bogdanowicza:

Jak wskazał w porannym wywiadzie minister zdrowia Adam Niedzielski, szpitale tymczasowe w pierwszej kolejności rozpatrywane są w 7 miastach wojewódzkich czyli w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

W naszym województwie obecnie mamy dostępny ok. 1000 tzw. łóżek covidowych z czego 474 zajęte.

Zgodnie z poleceniem pana Premiera w sobotę rozpoczęliśmy analizę utworzenia szpitala tymczasowego w naszym województwie. Powstała już koncepcja stworzenia takiego miejsca, która jest obecnie analizowana.

Propozycję pana prezydenta Rafał Bruskiego traktuję jako wolę współpracy za co serdecznie dziękuję. Na pewno wezmę ją pod rozwagę. Wystąpiłem już do niego z wnioskiem o przekazanie bardziej szczegółowych informacji technicznych dotyczących obiektu.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe