Policjanci kontrolowali, czy kierowcy korzystają z telefonu podczas jazdy samochodem

  • 01.10.2020, 14:09
  • KB
Policjanci kontrolowali, czy kierowcy korzystają z telefonu podczas jazdy samochodem fot. ilustracyjna
Wczoraj (30.09.2020 r.) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą "TELEFON", w których szczególną uwagę zwracali na kierujących, którzy w sposób niedozwolony korzystają z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Głównym celem tych działań, była poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Akcja miała także na celu uświadomienie kierującym pojazdami, że korzystając podczas jazdy z telefonu komórkowego tracą koncentrację, co może być przyczyną zdarzenia drogowego.

Pomimo coraz większej świadomości, nadal wielu kierujących popełnia wykroczenie rozmawiając przez telefon komórkowy. Kierowca mając w ręku ,,komórkę’’, pisząc SMS-a czy odbierając e-maile może nie zauważyć prawidłowo przechodzącej osoby na przejściu dla pieszych, co może skończyć się tragicznie.

W działaniach wzięło udział 346 policjantów, którzy ujawnili 236 wykroczeń polegających na korzystaniu przez kierujących z telefonu komórkowego w czasie jazdy.

Policjanci przypominają, że używanie telefonu komórkowego podczas jazdy niezgodnie z przepisami, w najlepszym wypadku skutkuje 200-złotowym mandatem i 5 punktami karnymi. Korzystanie z zestawu słuchawkowego jest o wiele wygodniejsze, a przede wszystkim poprawia naszą uwagę i bezpieczeństwo.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe