Inwestycje Miasta zgłoszone do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

  • 30.09.2020, 14:09
  • KB
Inwestycje Miasta zgłoszone do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych fot. ilustracyjna
Kompleksową termomodernizację 75 budynków publicznych na terenie Bydgoszczy, ze szczególnym uwzględnieniem budynków oświatowych oraz placówek opiekuńczych.

W jego zakresie jest m.in.: ocieplenie zewnętrzne obiektów, wymiana zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowa instalacji c.o. i c.w.u., wymiana oświetlenia na energooszczędne – LED, wyposażenie wybranych budynków w instalacje OZE (ciepło / energia elektryczna), dostosowanie budynków dla potrzeb osób z niepełnosprawnościmi. Szacowana wartość inwestycji: 375.000.000 zł.

- Przebudowę zajezdni tramwajowej wraz z zakupem taboru tramwajowego. Inwestycja obejmuje przebudowę zajezdni tramwajowej w tym dostosowanie układu torowo-sieciowego do obsługi nowoczesnego niskopodłogowego taboru wraz z budową i przebudową budynków obsługi technicznej, modernizacją sieci uzbrojenia i zakupem nowego taboru tramwajowego niskopodłogowego maksymalnie 40 szt. (32 długie i 8 krótkich). Przebudowa zajezdni jest gotowa formalno-prawnie do realizacji. Ilość zakupionego nowego taboru może być uzależniona od uzyskanego dofinasowania na ten cel.

Szacowany koszt zadania: 485.200.750 zł.

Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy: Specyfiką złożonych przez Miasto projektów jest fakt, że można ograniczać ich zakresy w przypadku mniejszego dofinansowania niż wnioskowane.

Zgłoszone projekty są przygotowane, zaraz po rozstrzygnięciu postępowania mogą być realizowane. Liczę na skuteczny lobbing parlamentarzystów, szczególnie wspierających rząd.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe