Ścieżka rowerowa wzdłuż Jeździeckiej. Ruszają konsultacje

  • 17.08.2020, 10:22
  • KB
Ścieżka rowerowa wzdłuż Jeździeckiej. Ruszają konsultacje Materiały prasowe
Urząd Miasta przygotowuje się do budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Jeździeckiej pomiędzy Myślęcinkiem i Niemczem. Gotowa jest już koncepcja trasy. Zależy nam na wyborze najkorzystniejszych rozwiązań. Zapraszamy do udziału w konsultacjach, które potrwają od 17 do 31 sierpnia.

Rowerowa inwestycja zlokalizowana zostanie w północnej części miasta, przy granicy z miejscowościami Niemcz i Osielsko. Łączna długość projektowanego ciągu pieszo-rowerowego wynosi około 2,3 km, a typowa szerokość to 3 m. Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Inwestycja obejmuje budowę ciągu pieszo – rowerowego na odcinku od ul. Podkowa do ul. Gdańskiej z nawiązaniem do istniejącego fragmentu pomiędzy ulicą Bydgoską, a Słowackiego w Niemczu. Karta konsultacyjna dostępna jest na stronie www.bydgoszcz.pl/jezdziecka.

Termin: 17 sierpnia – 31 sierpnia 2020 roku

Kto może wziąć udział w konsultacjach? W konsultacjach mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy

Więcej informacji (w tym koncepcja budowy, klauzula RODO): www.bydgoskiekonsultacje.pl

Karta konsultacyjna: www.bydgoszcz.pl/jezdziecka

Opracowana wcześniej koncepcja zakłada również przebudowę i przesunięcie przystanków autobusowych w formie peronów przystankowych. Dodatkowo pierwszy przystanek przy ul. Gdańskiej zostanie przebudowany na zatokę autobusową.

Koncepcja była już przedmiotem prac Zespołu ds. polityki rowerowej miasta Bydgoszczy. Część uwag środowisk rowerowych została już uwzględniona, a kolejne będą analizowane na etapie prac nad dokumentacją wykonawczą.

Na tę inwestycję, wartą ponad 4 mln złotych, miasto uzyskało zewnętrzne dofinansowanie w wysokości 2,4 mln zł. Żeby je wykorzystać, konieczne jest rozpoczęcie prac jeszcze tej jesieni. Stąd konsultacje wyjątkowo odbywają się w wakacje i potrwają 14 dni.

Mieszkańcy będą mogli zgłosić swoje uwagi ws. przebudowy za pośrednictwem karty konsultacyjnej dostępnej na
www.bydgoszcz.pl/jezdziecka lub w formie papierowej na adres korespondencyjny Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz). Dodatkowo – w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną – na pytania mieszkańców dotyczące inwestycji odpowiadać będziemy w formie internetowego Q&A (pytanie i odpowiedź). Pytania dotyczące koncepcji można przesyłać na adres [email protected].

Do pobrania:

Karta papierowa (pobierz).

Koncepcja budowy (pobierz).

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe