10 mln zł na budowę buspasów do Myślęcinka

  • 05.03.2020, 14:32
  • KB
10 mln zł na budowę buspasów do Myślęcinka
Jak podaje ZDMiKP, cały czas trwają prace przy budowie buspasów przy ul. Gdańskiej. W ramach zadania poprawiana jet też funkcjonalność i estetyka pętli w Myślęcinku. Przy sprzyjającej pogodzie wykonawca będzie mógł skupić się na robotach związanych z budową ronda przy skrzyżowaniu z ul. Rekreacyjną

Buspasy przy Gdańskiej powstają od ul. Rekreacyjnej do pętli w Myślęcinku. Ułatwi to przejazd autobusom linii nr 52,93 i 94, szczególnie w czasie dużych imprez organizowanych w Myślęcinku.

Elementem zadania jest też przebudowa pętli autobusowej na wysokości myślęcińskiego ZOO. Na zatokach przystankowych układana jest trwała kamienna kostka. Dodatkowe miejsce do zatrzymywania się autobusów w obu kierunkach powstaje też bezpośrednio przy ulicy.

Dzięki temu autobusy kursujące w kierunku Podkowy i oraz do gminy Osielsko nie będą musiały wjeżdżać na pętlę. W obrębie wjazdu na parking powstana też azyle dla pieszych ułatwiające przekraczanie rozbudowanej jezdni. W północnej części pętli zarezerwowano miejsca postojowe m.in. dla autobusów turystycznych. Szereg prac zostało w tym miejscu już zrealizowanych.

Obecnie trwają przede wszystkim roboty brukarskie przy zatokach autobusowych i zagospodarowaniu terenu. Wykonawca będzie jeszcze dokonywał w tym miejscu nasadzeń drzew i krzewów oraz ustawi ławki i wiaty.
 

Więcej TUTAJ.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe