W Bydgoszczy już nie zaparkujesz na chodniku. Czekają nas zmiany

  • 02.03.2020, 21:26
  • KB
W Bydgoszczy już nie zaparkujesz na chodniku. Czekają nas zmiany fot. ilustracyjna
ZDMiKP wprowadza zmiany w parkowaniu na bydgoskich ulicach. Będą one realizowane wszędzie tam gdzie to tylko możliwe. Pierwsze zmiany zaszły już między innymi przy ul. Kołłątaja. Koleje ruszą w połowie tego roku.

Miejsca do parkowania wyznaczone w całości lub cześciowo na chodniku, zabierają przestrzeń pieszym i utrudniają im poruszanie się. Trudność z ominięciem pojazdu stojącego na chodniku, mogą mieć również osoby na wózku inwalidzkim czy matki z wózkiem dziecięcym.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Zarząd Dróg w ramach możliwości będzie wyznaczać miejsca parkingowe wyłącznie na jezdni.

Do zmiany zaproponowane zostały w większości ulice jednokierunkowe. Szeroki przejazd często zachęca kierowców do szybszej jazdy. Nieco węższy przejazd spowoduje, że nadal swobodnie będzie można przejechać, ale kierowcy odruchowo zwolnią. Wprowadzenie przedmiotowych zmian na ulicach, wymaga jednak przygotowania organizacji ruchu, przemalowania miejsc postojowych oraz dostawienia nowych znaków.

1. ul. Reja
2. ul. Konarskiego
3. ul. Mazowiecka (po zakończeniu planowanych przez MWiK prac wodociągowych)
4. ul. Pomorska (od ul. Śniadeckich do ul. Świętojańskiej)
5. ul. Śląska (strona północna na odcinku Jackowskiego / Długosza i Długosza / Siemiradzkiego);
6. ul. Kaszubska (strona wschodnia na odcinku Hetmańska / Bocianowo);
7. ul. Graniczna (strona zachodnia na odcinku Grunwaldzka / Śląska);
8. ul. Kwiatowa (strona południowa na odcinku Sienkiewicza / Pomorska);
9. ul. Bocianowo (strona północna na odcinku Sienkiewicza / Rycerska – wprowadzenie parkowania częściowo na jezdni / częściowo na chodniku);
10. ul. Krasińskiego (strona północna na odcinku Gdańska / Libelta);
11. ul. Plac Piastowski (strona północna na odcinku Jankowskiego / Sowińskiego - możliwość wprowadzenia parkowania równoległego kosztem zmniejszenia liczby miejsc postojowych);

Więcej TUTAJ.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe