Udało się uratować kilkumiesięcznego psa przetrzymywanego w złych warunkach

  • 29.01.2020, 09:42
  • KB
Udało się uratować kilkumiesięcznego psa przetrzymywanego w złych warunkach… KWP
Dzięki współpracy policjantów z komisariatu w Koronowie z OTOZ Animals z kolejne zwierzę dostało szansę na nowe życie.

Odebrany pies ma zaledwie kilka miesięcy. Pomimo niskich temperatur w nocy zwierzę nie miało możliwości, aby schować się przed zimnem, do tego łańcuch na szyi, brak dostępu do wody i jedzenia, a także opieki weterynaryjnej.

Przypominamy!!! Przepisy Ustawy o Ochronie Zwierząt mówią, że:

  • Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi (art. 9.1), 
  • Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m. (art.9.2).

Autor: asp. szt. Mariusz Choła/ KP Koronowo

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe