Bezpłatne szkolenie dla podatników w bydgoskim ZUS-ie

 • 25.09.2019, 15:39
 • KB
Bezpłatne szkolenie dla podatników w bydgoskim ZUS-ie KB archiwum
W piątek, 27 września w Oddziale ZUS w Bydgoszczy odbędzie się bezpłatne szkolenie dla podatników w zakresie zmian legislacyjnych w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy w ZUS.

Szkolenie poprowadzą pracownicy Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy. Tematy, które omówione zostaną na spotkaniu z przedsiębiorcami w ZUS-ie:

 • Przepisy dotyczące wykazu podatników VAT (tzw. biała lista)
 • Sankcje w podatkach dochodowych oraz w podatku od towarów i usług w przypadku zapłaty za transakcję na rachunek przedsiębiorcy nie uwidoczniony na wykazie podatników VAT.
 • Zmiany w przepisach dotyczących mechanizmu podzielonej płatności (Split payment) od
  1 listopada br.
 • Zapowiedź wprowadzenia nowego formatu plików JPK_VDEK, który zastąpi dotychczasową deklarację dla podatku od towarów i usług.

Szkolenie odbędzie się w godz. 12.00-13.30 w siedzibie Oddziału ZUS w Bydgoszczy ul. Św. Trójcy 33, (sala 027). Ilość miejsc na szkolenia jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są pod numerem telefonu 52 34 18 109.

 

Warto wiedzieć

1 września 2019 r. zaczął działać wykaz informacji o podatnikach VAT, który ma pomóc firmom skutecznie i szybko weryfikować kontrahentów. Wykaz zastąpił dotychczas funkcjonujące listy podatników VAT: zarejestrowanych i niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT.

Biała lista umożliwia ci:

 • sprawdzenie czy twój kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT,
 • jeśli twojemu kontrahentowi odmówiono rejestracji, wykreślono go z rejestru lub przywrócono zarejestrowanie jako podatnika VAT, poznanie podstawy prawnej tych decyzji,
 • potwierdzenie numeru rachunku bankowego, na jaki powinieneś zapłacić swojemu kontrahentowi.
KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe