Efektowny mural w bydgoskim Torbydzie

  • 16.08.2019, 12:38
  • KB
Efektowny mural w bydgoskim Torbydzie Materiały prasowe
Na Torbydzie do końca zmierzają prace przy muralu, który ozdobi wewnętrzne ściany lodowiska. Jego autorzy Bartosz Bujanowski i Bartosz Świątecki stworzyli wyjątkowe dzieło, które mieszkańcy będą mogli podziwiać już niebawem, podczas jazdy na łyżwach. Rozpoczęcie sezonu w pierwszym tygodniu września.

- Kompozycja muralu uwzględnia pozostawienie istniejących fragmentów betonowych ścian, dzięki czemu praca jest spójna z całym obiektem. Dobrze też wpisuje się w jego charakter – stylistycznie i formalnie. Bryły tworzą przestrzeń, która kojarzy się z bryłami lodu – mówi Marek Iwiński, plastyk Miasta.

Projekt zakładał stworzenie elementów przestrzennych tworzących iluzje w postaci dynamicznych form, linii i płaszczyzn oraz elementów realistycznych. Kompozycja nawiązuje do futurystycznej nowoczesnej formy lodowiska. Jego autorzy zrealizowali w Bydgoszczy kilka udanych murali, mają uznanie w środowisku, realizują projekty artystyczne w Polsce i na świecie.

Bartosz Bujanowski jest uznanym artystą, twórcą murali, laureatem pierwszej nagrody w konkursie organizowanym przez Prezydenta Miasta na mural „Legendy Bydgoskie – o Kazimierzu Wielkim i pięknej Bydgoszczy”. Praca zdobi ściane kamienicy przy ul. Jagiellońskiej.

Otwarcie miejskiej ślizgawki w sezonie 2019/2020 zostało zaplanowane na pierwszy tydzień września. Przypomnijmy, że lodowisko Torbyd zostało otwarte w styczniu 2018 roku.

Zostało zbudowane w gmachu o nowoczesnej formie przypominającej lodowy kryształ. Powierzchnia wynosi 4605 m kwadr., a sama tafla ma wymiary 30 na 60 metrów. Jednocześnie mogą z niej korzystać 240 osoby.

Natomiast trybuny mieszczą 300 widzów. Budynek jest wyposażony w funkcje usługowe, m.in. szatnie z szafkami samoobsługowymi, szatnie hokejowe dla zawodników, suszarnie sprzętu hokejowego, wypożyczalnię łyżew wraz z ostrzalnią i suszarnią, pomieszczenie medyczne czy ogólnodostępne trybuny z uchylnymi siedziskami.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe