Nowy wiadukt na trasie do Gdańska będzie kosztował ponad 20 mln zł

  • 06.06.2019, 12:22
  • KB
Nowy wiadukt na trasie do Gdańska będzie kosztował ponad 20 mln zł Google maps
Rozpoczynają się prace przy przebudowie wiaduktu w ciągu ul. Armii Krajowej. W poniedziałek (10 czerwca) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na czas budowy. W pierwszym etapie zmodernizowany będzie obiekt znajdujący się po stronie wschodniej. Będzie też dostosowany do potrzeb pieszych i rowerzystów.

Wykonawca rozpoczął już przygotowania placu budowy. Powstaje zaplecze, zwożone są materiały budowlane. Ruszyły też pierwsze prace, które mogą odbywać się pod ruchem.

Kolejne wymagać będą zamknięcia wiaduktu wschodniego. Dlatego przygotowywane są tymczasowe przejazdy pomiędzy obiema jezdniami ulic Wyszyńskiego (za stacją benzynową) i Armii Krajowej (za wiaduktami). Auta od strony Osielska do miasta pojadą dwoma pasami, a w kierunku przeciwnym jednym. Termin wprowadzenia zmian to poniedziałek (10 czerwca).

Rozbiórka starego wiaduktu i budowa nowego obiektu pochłonie 20 mln zł. Wstępnie zakończenie podstawowych prac planowane jest jeszcze w tym roku. Stalowe elementy będą objęte długą, 15-letnią gwarancją na korozję. Wiadukty wraz z dwujezdniową ul. Armii Krajowej oddano do użytku w 1984 roku. Nowa trasa zdecydowanie odciążyła ulicę Gdańską. Wiadukty przerzucono nad torami dwóch linii kolejowych (Bydgoszcz – Kutno oraz biegnącej równolegle na tym odcinku magistrali węglowej). Obiekt wschodni i nie spełnia już norm stawianych obiektom na ważnych drogach o dużym natężeniu ruchu i jest w złym stanie technicznym.

Stąd konieczność przebudowy. W poprzednich latach przygotowana została dokumentacja projektowa. Obiekt ma też ułatwić dojazd rowerzystów i dojście pieszych do terenów Lasu Gdańskiego. Zakłada się przebudowę przejść wraz z budową przejazdów rowerowych na wysokości ul. Czerkaskiej oraz wyprowadzenie ruchu pieszych i rowerzystów na drogę przeciwpożarową w Lesie Gdańskim (dawny trakt do Czarnówka).

Wiadukt w liczbach:

  • Długość wiaduktu: 75m
  • Koszt inwestycji – 20,44 mln zł
  • Gwarancja na korozję – 15 lat

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jurek
Jurek 06.06.2019, 16:49
Redaktor powinien się dokształcić i nie mylić mostu z wiaduktem
Jaras
Jaras 06.06.2019, 20:52
A ty gdzie widzisz słowo most w tym artykule. Troliku.

Pozostałe