Młodzi parlamentarzyści z kujawsko-pomorskiego. Wręczono mandaty

  • 29.05.2019, 11:02 (aktualizacja 29.05.2019, 11:09)
  • KB
Młodzi parlamentarzyści z kujawsko-pomorskiego. Wręczono mandaty KPUW
„Takich ludzi jak Wy – zaangażowanych w sprawy społeczne, nam potrzeba” – podkreślił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, podczas wczorajszej (28.05) uroczystości wręczenia młodym parlamentarzystom mandatów posła na XXV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim to szczególne wyróżnienie odebrało 20 uczniów z ośmiu szkół.

Co roku, w ramach nowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży, ogłaszany jest konkurs dla uczniów, w którym nagrodą jest udział w posiedzeniu SDiM, odbywającym się tradycyjnie w Warszawie 1 czerwca, czyli w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Temat tegorocznych obrad to „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Podczas uroczystości mandaty otrzymali zwycięzcy konkursu, z województwa kujawsko-pomorskiego.

„Serdecznie gratuluję Wam tego sukcesu. Myślę, ze to wyróżnienie zainspiruje Was do tego, abyście w przyszłości być może wybrali właśnie politykę jako drogę zawodową. Politykę rozumianą jako działania na rzecz dobra wspólnego” – mówiła Małgorzata Oborska, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty.

Autorami najwyżej ocenionego zadania z województwa kujawsko-pomorskiego okazali się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy – Paweł Przepióra i Michał Kalinowski. Przygotowali oni projekt o życiu Posła na Sejm II Rzeczypospolitej, wybranego z okręgu bydgoskiego – Juliusza Dudzińskiego.

Z kujawsko-pomorskiego, poza uczniami Zespołu Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy, mandaty posłów wręczono także dzieciom i młodzieży z: I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Bydgoszczy, II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Warlubiu, II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Grudziądzu, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Toruniu, Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim, Szkoły Podstawowej im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Maliszewie.

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe