Jedna z bydgoskich produkcji teatralnych doceniona. Katarzyna Herman i Juliusz Chrząstowski wyróżnieni na Festiwalu w Kaliszu

  • 22.05.2019, 14:33
  • KB
Jedna z bydgoskich produkcji teatralnych doceniona. Katarzyna Herman i… KB archiwum
Katarzyna Herman i Juliusz Chrząstowski otrzymali wyróżnienia podczas 59. Kaliskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej za swoje role w spektaklu „Koniec miłości” w reżyserii Doroty Androsz, który został wyprodukowany przez Teatr Polski w Bydgoszczy.

Podczas trwających osiem dni 59. Kaliskich Spotkań Teatralnych zaprezentowano trzynaście spektakli konkursowych. Wśród propozycji z kilkunastu teatrów w Polsce, m.in. z Narodowego Starego Teatru w Krakowie czy Teatru Wybrzeże w Gdańsku znalazł się spektakl Teatru Polskiego w Bydgoszczy - „Koniec miłości” w reż. Doroty Androsz.

Jury festiwalu w składzie: Piotr Kruszczyński – przewodniczący, Beata Guczalska, Dorota Landowska oraz Wojciech Majcherek przyznało wyróżnienia aktorskie duetowi – Katarzynie Herman i Juliuszowi Chrząstowskiemu - który zaprezentował się w rozpisanym na dwa monologi tekście Pascala Ramberta, wyreżyserowanym przez debiutującą w tej roli Dorotę Androsz.

Kaliski festiwal to drugi przystanek na majowej trasie „Końca miłości”. Warto przypomnieć, że do tej pory bydgoska produkcja została zaprezentowana na szczecińskim KONTRAPUNKCIE. Przeglądzie Teatrów Małych Form. 20 maja spektakl Teatru Polskiego w Bydgoszczy mogli zobaczyć widzowie z Gdańska i okolic, gdzie „Koniec miłości” został pokazany w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego na scenie Teatru Szekspirowskiego.

„Koniec miłości” Pascala Ramberta w reżyserii Doroty Androsz zakończy majową trasę 30. maja podczas Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt w Toruniu.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe