Uczennice z I LO w Bydgoszczy powalczą o finał

  • 26.03.2019, 13:48 (aktualizacja 26.03.2019, 13:57)
  • KB
Uczennice z I LO w Bydgoszczy powalczą o finał ZUS
II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” już za nami. Podobnie jak w ubiegłym roku nasze województwo w finale będą reprezentować uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych 15 marca sprawdzali swoją wiedzę w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z naszego województwa udział wzięły 23 szkoły. Uczestnicy zmierzyli się z 25 pytaniami wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły ubezpieczeń społecznych, świadczeń, systemu emerytalnego i działalności gospodarczej. Aby przejść do finału należało zdobyć, co najmniej 22 na 25 punktów.

Na udzielenie odpowiedzi uczniowie mieli 30 minut. W naszym regionie drugi rok z rzędu największą wiedzą wykazały się uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy w składzie Aleksandra Kempa, Weronika Skwierczyńska oraz Weronika Lenczkiewicz. Drugie miejsce przypadło uczniom z Zespołu Szkół Medycznych, VIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy: Tymon Kisielewski, Emilia Hamerska-Lengas i Zuzanna Zielińska. Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni w składzie: Tomasz Wiejaczka, Angelika Michalak oraz Zuzanna Wiejaczka.

Za udział w półfinale olimpiady wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia oraz drobne upominki, a 3 pierwsze miejsca prezenty w postaci nagród rzeczowych. Zwycięski skład już za miesiąc powalczy w finale o atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie. Finał olimpiady odbędzie się 26 kwietnia w Centrali ZUS w Warszawie.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe