Jesteś mamą 4+? Zapytaj o swoją emeryturę!

  • 06.03.2019, 20:37
  • KB
Jesteś mamą 4+? Zapytaj o swoją emeryturę! Pytaj o emerytury dla mam 4+
Już we wtorek, 12 marca odbędzie się dyżur telefoniczny dotyczący rodzicielskich świadczeń uzupełniających, nazywanych emeryturami dla mam 4 plus. W trakcie dyżuru naszych ekspertów będzie można zapytać jak przygotować wniosek, co do niego dołączyć, ile będzie wynosiło świadczenie.

Dyżur odbędzie się w godz. 09:00-12:00, pod nr tel. 52 3418704. 

Od 1 marca rodzicielskie świadczenie uzupełniające będzie mogło być przyznane matce, która urodziła i wychowała lub wychowała, co najmniej czworo dzieci, a w przypadku śmierci matki dzieci albo porzucenia dzieci przez matkę albo długotrwałego zaprzestania wychowanie dzieci – ojcu, który wychował, co najmniej czworo dzieci.

Świadczenie będą mogły ubiegać się osoby, które nie posiadają niezbędnych środków do życia i osiągnęły wiek emerytalny. W przypadku kobiet to 60 lat, mężczyzn – 65 lat.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe