NIK pozytywnie ocenia inwestycje drogowe w kujawsko-pomorskim

  • 30.11.2018, 09:50 (aktualizacja 30.11.2018, 10:04)
  • KB
NIK pozytywnie ocenia inwestycje drogowe w kujawsko-pomorskim KPUW
Najwyższa Izba Kontroli wystawiła pozytywną ocenę wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi za realizację w Kujawsko-Pomorskiem "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019".

NIK przeprowadził kontrolę w czterech województwach: kujawsko-pomorskim, małopolskim, podlaskim i wielkopolskim. Jak czytamy w raporcie: „Skontrolowani wojewodowie zapewnili prawidłową realizację Programu, co skutkowało budową lub modernizacją blisko 1,5 tys. km dróg przy zaangażowaniu 660 mln zł”. W Kujawsko-Pomorskiem w latach 2016-2018 to było ponad 400 tys. km dróg istotnych z punktu widzenia rozwoju województwa.

Rocznie to jest ok. 50 mln zł. Dodatkowo w 2018 r. środki na drogi lokalne w regionie zostały jeszcze zwiększone o kolejne 30 mln zł. Pozytywna ocena dotyczyła zarówno terminów ogłoszenia i przeprowadzenia naborów wniosków o udzielenie dofinansowania, jak i m.in. trybu przeprowadzenia oceny formalnej wniosków, czy umów w sprawie finansowania zadań.

„Cieszymy się z tej oceny. Tym bardziej, iż w 2019 r. kwota środków rządowych na budowę i modernizację dróg lokalnych wzrośnie kilkukrotnie i te fundusze również trafią do województwa kujawsko-pomorskiego – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Warto dodać, iż na lata 2019-2028 powołano Fundusz Dróg Samorządowych, którego budżet będzie sięgał 36 mld zł. Z tej kwoty tylko w 2019 r. na budowę dróg gminnych i powiatowych w całym kraju ma zostać przeznaczone ponad 6 mld zł. 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe