3-kondygnacyjny basen na Osiedlu Tatrzańskim

  • 03.08.2018, 10:25 (aktualizacja 03.08.2018, 10:35)
  • KB
3-kondygnacyjny basen na Osiedlu Tatrzańskim Basen na Osiedlu Tatrzańskim.
W środę (1 sierpnia) ogłoszony został przetarg na budowę basenu na Tatrzańskim. Rozpoczęcie tej inwestycji w pierwszej kolejności na tym osiedlu wybrało aż 15 tysięcy bydgoszczan. Trwa też modernizacja obiektu w Pałacu Młodzieży i budowa parku wodnego na Kapuściskach.

- Budujemy coraz lepszą ofertę rekreacyjną dla mieszkańców. - Mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - W ostatnich latach oddaliśmy do użytku dwa nowoczesne baseny. Trwa budowa bogato wyposażonego obiektu na Kapuściskach. W poniedziałek podpisaliśmy również umowę na prace przy nowym Centrum Sportu i Rekreacji „Astoria”. Teraz uruchamiamy inwestycję na osiedlu Tatrzańskim. W najbliższych latach powstaną też kolejne obiekty na Miedzyniu i Leśnym.

Basen przy ul. Kromera będzie dużym 3-kondygnacyjny obiektem o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania.

Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu, jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Przetarg na to zadanie ogłoszony zostanie w lipcu. Zakończenie prac ze względu na skalę zadania planowane jest wstępnie latem 2020 roku. Na tę inwestycję miasto zarezerwowało ponad 37 mln zł. Będzie to jeden z największych basenów w Bydgoszczy. O kolejność budowy basenów w Bydgoszczy zadecydowali w głosowaniu bydgoszczanie. Na obiekt na Tatrzańskim zagłosowało ponad 15 tysięcy bydgoszczan. Warto dodać, że Zespół Szkół nr 28 to jedna z największych bydgoskich placówek oświatowych. Uczęszcza do niej blisko tysiąc uczniów.

Budowa na Kapuściskach, modernizacja w Pałacu Młodzieży

Na początku przyszłego roku planowane jest natomiast oddanie do użytku basenu o charakterze parku wodnego na Kapuściskach. Obecnie prace trwają nad naziemną częścią konstrukcji hali. Pomieści ona między innymi 6-torowy basen o wymiarach 25 na 12,5 metra. W nowym kompleksie znajdzie się też niecka rekreacyjna o powierzchni 142,3 metrów kwadratowych z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy) do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 cm z tak zwanym grzybkiem wodnym. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu. Bydgoszczanie z nowego obiektu będą mogli korzystać od przyszłego roku. Koszt tej inwestycji to ponad 24 mln zł.

W tym sezonie nie można korzystać z basenu przy Pałacu Młodzieży. Obiekt wraz z całym budynkiem poprzechodzi gruntowną modernizację. W ramach prac wymieniana jest między innymi technologia uzdatniania wody basenowej, remontowana jest cała niecka. Poza tym wymieniona została wentylacja pomieszczenia oraz wstawione nowe okna. Na tę inwestycję połączoną z termomodernizacją miasto wyda blisko 16 mln zł.

 

Olimpijska Astoria i basen na Miedzyniu

W przyszłym roku rozpocznie się natomiast budowa basenu na osiedlu Miedzyń. Powstanie on przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Będzie to nieco mniejszy obiekt ze względu na ograniczony teren pod tę inwestycję. Znajdą się w nim niecka basenu, dwa brodziki dla dzieci z różnymi atrakcjami do zabawy oraz małą pochylnią-zjeżdzalnią. Poza tym można zrelaksować się w dużych wannach SPA oraz strefie fitness. W następnej kolejności planowana jest budowa basenu na osiedlu Leśnym.

W poprzednich latach udało się oddać do użytku dwa obiekty. W 2014 roku otwarty został zmodernizowany basen na Bartodziejach. Od 2015 roku bydgoszczanie mogą korzystać z nowego obiektu na Błoniu.

Wkrótce rozpoczną się też prace budowlane przy Centrum Rekreacji i Sportu „Astoria” z basenem olimpijskim. W poniedziałek (30 lipca) podpisana została umowa z wykonawcą. Inwestycja pochłonie blisko 100 mln zł. Więcej informacji o tym zadaniu znajduje się w tekście „Astoria. Rusza budowa. Raport nr 3”


W wakacje uczniowie pływają za darmo

Przypominamy, że baseny przyszkolne są dostępne bezpłatnie dla uczniów od momentu otwarcia do godz. 14. Warunkiem do bezpłatnego korzystanie jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej. W tym sezonie funkcjonować ma 8 obiektów. Wakacje wykonywane są jednak także niezbędne prace konserwacyjne, które umożliwiają sprawne funkcjonowanie obiektów przez cały rok szkolny, gdy są najintensywniej użytkowane.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe