Regionalne wsparcie dla WOPR

  • 06.07.2018, 11:22
  • KB
Regionalne wsparcie dla WOPR KPUW
Czeki na 350 tys. zł wręczył wczoraj (5 lipca) wojewoda Mikołaj Bogdanowicz jednostkom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) z regionu. Ratownicy otrzymali też bony paliwowe o wartości 30 tys. zł z rąk członka Zarządu SOLINO S.A., dyrektora ds. operacyjnych Tomasza Molendy.

-Dostrzegamy Państwa potencjał i zaangażowanie w poszczególnych ośrodkach wypoczynkowych i na naszych regionalnych akwenach– mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

- Deklaruję, że te środki będą się systematycznie, rokrocznie zwiększać. Już w 2019 roku planujemy wsparcie większe niż 350 tys. zł – zapewnił.

Od 2016 roku wojewoda wsparł WOPR w regionie kwotą 1 mln. zł. Pieniądze są przeznaczone przede wszystkim na zakup sprzętu do bezpośredniego ratowania życia, na finansowanie placówek ratowników oraz zakup paliwa. Wartość dotacji dla poszczególnych jednostek jest przyznawana na podstawie szczegółowych wniosków.

- Jako wojewoda na co dzień dbam o bezpieczeństwo mieszkańców i współpracuję w tym zakresie ze wszystkimi służbami. Nie możemy w tym systemie pominąć także WOPR-owców. Dlatego zdecydowaliśmy, że informacje o zdarzeniach nad wodą, zgłaszane pod numer alarmowy 112, będą również niezwłocznie przekazywane do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Liczę, że nasza współpraca w tym zakresie będzie się dobrze rozwijać– poinformował Mikołaj Bogdanowicz.

Ratownicy otrzymali dziś także bony paliwowe od Fundacji „Orlen - Dar Serca” o wartości 30 tys. zł. Bony wręczył członek Zarządu SOLINO S.A. (spółki z Grupy Kapitałowej Orlen), dyrektor ds. operacyjnych Tomasz Molenda. -Jako spółka wspieramy szereg różnych działalności, ale szczególnym szacunkiem darzymy służby, które zajmują się ratowaniem ludzkiego życia. Państwo idealnie wpisujecie się w te ramy. Mam nadzieję, że ta maleńka cegiełka finansowa także wpłynie na Państwa działalność, zarówno w zakresie ratowania, ale i profilaktyki oraz edukacji – mówił przedstawiciel Solino S.A..

Lista beneficjentów:

· Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy

· Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Bydgoszczy

· Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kruszwicy

· Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lipnie

· Usługi Ratownicze Jerzy Prussak Mogilno

· Włocławskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

· Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Zarząd Rejonowy w Toruniu

· Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

· Pałuckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

- Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w regionie. Pieniądze są przeznaczane w szczególności na służbę ratowniczą, na prowadzenie tak ważnej profilaktyki na rzecz bezpieczeństwa wodnego w województwie kujawsko-pomorskim. Ale umożliwiają one także szkolenia dla ratowników wodnych, których z roku na rok bardzo brakuje – powiedział w imieniu beneficjentów prezes wojewódzkiego WOPR Maciej Banachowski.

 

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe