11 nowych autobusów dla Bydgoszczy

  • 03.07.2018, 16:45 (aktualizacja 03.07.2018, 18:03)
  • KB
11 nowych autobusów dla Bydgoszczy KB archiwum
Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy przygotowują się do zakupu kilkunastu nowych pojazdów. Wszystkie zgodnie z nowymi standardami komunikacji miejskiej będą wyposażone m. in. w klimatyzację oraz bezprzewodowy Internet.

Miejska spółka ogłosiła przetarg na 11 autobusów o długości około 18 metrów, którymi jednocześnie będzie mogło podróżować co najmniej 135 pasażerów. Wszystkie z zamawianych pojazdów będą miały niską, antypoślizgową podłogę.

Zostaną wyposażone w czytelną informację pasażerską i system zapowiedzi głosowych. Tabor ma spełniać oczekiwania osób niepełnosprawnych. Zamawiane autobusy zgodnie z wprowadzonymi standardami będą wyposażone m.in. w bezprzewodowy Internet oraz klimatyzację. Nowe przegubowce będą też przyjazne dla środowiska. Jednym z warunków, który zostanie zapisany w specyfikacji przetargowej będzie wymóg wyposażenia pojazdów w silniki spełniające nowy standard emisji spalin Euro 6. Poza tym wnętrze pojazdów będzie monitorowane.

O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje cena , technologia wykonania i liczba miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi. Autobusy z nowej dostawy mają wyjechać na ulice wiosną przyszłego roku.

- Za nami przetarg na dostawę 21 nowoczesnych tramwajów. - Mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Teraz przez miejską spółkę zamawiamy nowe autobusy. Jednocześnie trwają przygotowania do budowy niezbędnej infrastruktury i zakupu pierwszych elektrobusów. Wyłoniliśmy też wykonawców nowych buspasów i torowisk. Dzięki tym inwestycjom bydgoszczanie będą mogli podróżować jeszcze szybciej i wygodniej.

Ważne:

Wiosną flotę autobusów wzmocni 11 nowych przegubowców

W przyszłym roku planowane jest zamówienie pierwszych 5 elektrobusów.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe