Zmieni się nabrzeże Starego Fordonu

  • 25.06.2018, 11:58
  • KB
Zmieni się nabrzeże Starego Fordonu Stary Fordon - estetyczne nabrzeże
Urząd Miasta zleca kolejny projekt związany z rewitalizacją Starego Fordonu. Nad samym brzegiem Wisły powstanie fragment umocnionego nabrzeża do cumowania i wodowania mniejszych łodzi. Wcześniej zakończyły się podstawowe prace projektowe niezbędne do przebudowy ulic i aranżacji terenów rekreacyjnych w pobliżu Wisły.

Umocnione nabrzeże będzie zlokalizowane na przedłużeniu ul. Frycza-Modrzewskiego. Ma pełnić kilka funkcji. Podstawowa to wzmocnienie potencjału Starego Fordonu, który znów zwraca się ku Wiśle. Będzie to miejsce wypoczynku i rekreacji z siedziskami. Stworzy również możliwość wodowania i cumowania jednostek pływających czy korzystania z transportu wodnego. Umocnione nabrzeże będzie również pełniło funkcję ochronną (ostrogi) i będzie wzmacniać projektowaną drogę dojazdową do planowanego w przyszłości portu.

Opracowana wcześniej koncepcja zakłada m.in. przedłużenie ul. Frycza-Modrzewskiego wraz z wykonaniem zawrotki, budowę umocnionego nabrzeża pionowego i tarasowego z pochylnią do wodowania, ruchomymi trapami zasilanymi elektrycznie i dojazdem, oświetlenia i odwodnienia, budowę punktu czerpalnego wody, wyposażenie nabrzeża, umocnienie materacami gabionowymi brzegu przy pochylni (wzmocnienie jest potrzebne dla ścieżki i boiska do siatkówki plażowej projektowanej w osobnym opracowaniu).

Obecnie trwa przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do przebudowy nabrzeża. Zakładamy, że po podpisaniu umowy wykonawca przygotuje opracowanie w ciągu około 11 miesięcy. Zadanie wprowadzono do planu rewitalizacji Starego Fordonu w wyniku konsultacji społecznych. Wcześniej zakończyły się prace nad dokumentacją projektową związaną z przebudową ulic oraz terenów rekreacyjnych. Trwa uzyskiwanie pozwolenia na budowę i przygotowania do ogłoszenia przetargu, w którym wyłoniony zostanie wykonawca odpowiedzialny za rewitalizację ul. Bydgoskiej.

Nabrzeże w liczbach:

- Obszar – ok. 1,25 ha

- Długość wzdłuż brzegu – 150 m.

- Przedłużenie ul. Frycza Modrzewskiego – 85 m

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe