Mińska i Grunwaldzka zamieniły się w plac budowy

  • 14.06.2018, 14:13 (aktualizacja 15.06.2018, 12:15)
  • KB
Mińska i Grunwaldzka zamieniły się w plac budowy Google maps
Jak podaje bydgoski Zarząd Dróg we wtorek tj. 12.06. przekazano wykonawcy remontu mostu na ulicy Mińskiej plac budowy. Natomiast wczoraj (13.06) rozpoczęła się budowa ścieżek rowerowych w ciągu ulicy Grunwaldzkiej.

Przypominamy przeprawa w ciągu ulicy Mińskiej nad Kanałem Bydgoskim po zakończeniu będzie jak nowa. Zostanie wykonana płyta pomostu (nawierzchnia na moście), Konstrukcja będzie wyposażona w unowocześnione odwodnienie. Piesi przejdą przez most po odremontowanych chodnikach. Wszystkich użytkowników po zakończeniu przebudowy będą zabezpieczały jeszcze bezpieczniejsze niż poprzednie poręcze. Konstrukcja stalowa zostanie oczyszczona, zabezpieczona przed korozją i pokryta farbą. Zakończenie całości modernizacji zostało zaplanowane na koniec bieżącego roku.

Z kolei dzisiaj w środę - 13 czerwca przekazaliśmy plac pod budowę dróg rowerowych wokół ronda Grunwaldzkiego i ulicy Grunwaldzkiej. W sumie dzięki inwestycji powstanie ponad 7 kilometrowa trasa dla rowerów, która połączy Centrum z osiedlami Czyżkówko i Osową Górą, jak również z pobliskimi gminami. Warto zwrócić uwagę, że trasa zostanie wybudowana po obu stronach ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do ulicy Kraszewskiego.

Ścieżki będą także poprowadzone wokół ronda i zostaną spięte z trasami wybudowanymi podczas przebudowy węzła Garbary i ścieżkami, które zostały wybudowane w trakcie modernizacji węzła zachodniego. Po zakończeniu prac całość uzyska pięcioletnią gwarancję. W ramach inwestycji zostanie przebudowana infrastruktura podziemna, sygnalizacja świetlna z elementami Inteligentnych Systemów Transportowych. Prace, wykonawca będzie prowadził pod ruchem, zatem kierowcy powinni zwracać uwagę na przewężenia, jak również ograniczenia prędkości. Zakończenie robót powinno nastąpić jeszcze w tym roku, a na realizację inwestycji wydamy blisko 11 milionów złotych.
 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe