Ścieżka rowerowa wzdłuż Grunwaldzkiej. Wkrótce rozpocznie się budowa

  • 11.06.2018, 12:05 (aktualizacja 11.06.2018, 12:32)
  • KB
Ścieżka rowerowa wzdłuż Grunwaldzkiej. Wkrótce rozpocznie się budowa Więcej ścieżek rowerowych
Jak informuje ZDMiKP już 13 czerwca br. przekazany zostanie plac budowy dla wykonawcy. Tym samym rozpocznie się realizacja inwestycji pn.: „Budowa dróg dla rowerów w ciągu ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy."

Realizacja zadania będzie polegała na budowie infrastruktury dla ruchu rowerowego wokół ronda Grunwaldzkiego wraz z wyprowadzeniem szlaków pieszych i rowerowych we wszystkich wlotach i wylotach ulic dochodzących do ronda tzn. ulic: Grunwaldzkiej, Focha, Kruszwickiej oraz Nakielskiej.

W ramach inwestycji zaplanowaliśmy również przebudowę z rozbudową ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Kraszewskiego do ronda Grunwaldzkiego. Pracami zostanie także objęta infrastruktura podziemna, jak również dobudowa nowego fragmentu kanalizacji deszczowej.

Wykonawca ułoży okablowanie do nowego oświetlenia ulicznego, a po zakończeniu prac powstały układ drogowy zostanie wpięty do przebudowanej sygnalizacji świetlnej i Inteligentnych Systemów Transportowych. Termin zakończenia wszystkich robót został wyznaczony na grudzień br.
 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe