Nowy plac zabaw i siłownia na Błoniu

  • 15.05.2018, 12:38
  • KB
Nowy plac zabaw i siłownia na Błoniu KB archiwum
Przy Skwerze 16 Pułku Ułanów Wlkp. powstanie nowe miejsce rekreacji. W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowoczesnej siłowni, a dzieci z placu zabaw.

Obecnie na to zadanie zarezerwowano 450 tysięcy złotych. Mieszkańcy Błonia w trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego uznali, że skwer powinien zachęcać do odpoczynku na świeżym powietrzu. Na takie rozwiązanie zagłosowało ponad pół tysiąca bydgoszczan. Teraz rozpoczynają się przygotowania do realizacji zadania.

Na początku opracowana zostanie koncepcja ogrodu rekreacyjno-społecznościowego. W tej chwili prowadzona jest procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. Warto zaznaczyć, że powstaną aż dwa plany, które pozwolą wybrać najlepsze rozwiązania. W poszczególnych częściach skweru będą lokalizowane między innymi plac zabaw dla maluchów z bezpieczną nawierzchnią, plac zabaw ze strefą dla maluchów z bezpieczna nawierzchnię, -plac zabaw dla starszych dzieci (huśtawki, urządzenia linowe, trampolina), siłownia plenerowa, kącik dla seniorów ze stolikami do gier planszowych oraz strefą relaksu z leżakami,  altana do organizowania osiedlowych spotkań i pikników,  ogrody społecznościowe do aranżacji mieszkańców, boisko do koszykówki lub tor do jazdy na rolkach, a także miejsce do karmienia ptaków.

Plan będzie gotowy w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Inwestycja będzie realizowana etapami.

Na razie nie znamy dokładnych dat powstania inwestycji.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe