Remonty dróg w kujawsko-pomorskim. Podpisano umowy

  • 10.05.2018, 12:36
  • KB
Remonty dróg w kujawsko-pomorskim. Podpisano umowy KPUW
W 17 gminach i 6 powiatach regionu wyremontowanych i przebudowanych zostanie ponad 88 km dróg w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Wczoraj (9.05) w KPUW stosowne umowy wręczył samorządowcom wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

„Moim życzeniem jest, aby środki na rozwój infrastruktury drogowej były jak największe. Jestem przekonany, że postęp w infrastrukturze drogowej w małych miejscowościach oznacza postęp całego kraju. W roku 2018 pula środków przeznaczona na realizację programu w województwie kujawsko pomorskim wynosi ponad 48 mln zł” - mówił wojewoda podczas uroczystości podpisania i wręczenia umów zakwalifikowanych do tegorocznej edycji programu. Wspomniał również o powstających w Ministerstwie Infrastruktury kolejnych programach i dodatkowych finansach na naprawę i remonty dróg dostępnych w tym i następnym roku.

Wśród jednostek samorządu terytorialnego, które otrzymały umowy na dofinansowanie znalazły się gminy; Choceń, Baruchowo, Cekcyn, Ryńsk, Brzuze, Czernikowo Chełmża, Gruta, Boniewo, Bukowiec, Lubiewo, Osie Fabianki, Lipno, Lubień Kujawski i Lubraniec, a także Miasto i Gmina Chodecz oraz powiaty; aleksandrowski, toruński, świecki, chełmiński, inowrocławski i nakielski.

Łączna wartość dofinasowania zadań z budżetu państwa na drogi gminne wyniesie 17 mln 083 tys. zł, a w przypadku dróg powiatowych - 15 mln 202 tys. zł. Kwoty te stanowią 50 % kwalifikowalnych kosztów realizacji zgłoszonych zadań, pozostała połowa wydatków pokrywana jest z budżetu jednostki samorządu terytorialnego.

W imieniu zaproszonych samorządowców głos zabrał starosta powiatu świeckiego Franciszek Koszowski, który podkreślał – „Drogi są nerwem każdej gospodarki, bo jeśli zabraknie możliwości komunikacji to nie ma możliwości inwestycji czy rozwoju przemysłu. Za pomoc w pomnażaniu tych kilometrów przebudowanych i wyremontowanych w gminach i powiatach dróg, bardzo dziękuję”.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe