Dzięki środkom z MSWiA w regionie zostaną zabezpieczone cztery osuwiska

  • 26.03.2018, 17:37 (aktualizacja 26.03.2018, 17:46)
  • KB
Dzięki środkom z MSWiA w regionie zostaną zabezpieczone cztery osuwiska KPUW
Cztery osuwiska ziemi w regionie zostaną zabezpieczone dzięki środkom z MSWiA. Promesy na łączną kwotę 4 mln 696 tys. zł przedstawicielom samorządów z Dobrzynia n. Wisłą, Górzna, Koronowa i Lubicza wręczył dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Inwestycje obejmują zadania z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych i usuwania skutków ruchów osuwiskowych ziemi realizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w 2018 roku.

„Resort MSWiA bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców, szczególnie w obszarze klęsk żywiołowych. Na terenie naszego województwa zrealizowaliśmy już wiele inwestycji w tej dziedzinie. Są to również zadania z zakresu ochrony przeciwpowodziowej, z których także wiele, dzięki współpracy z samorządami, udało się wykonać. Dzisiaj mówimy o ważnych zagadnieniach w zakresie osuwisk. W urzędzie wojewódzkim działa specjalny zespół nadzorujący osuwiska, który bada i wskazuje, gdzie potrzebna jest tego typu pomoc. W poprzednim roku były to dwa zadania za prawie 4 mln zł, w tej chwili mamy ich cztery za łączną kwotę blisko 4,7 mln zł. Dotacja dla samorządów wynosi 80%, zadanie musi być zrealizowane w danym roku” – powiedział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Promesę na kwotę 3 mln 200 tys. zł, na realizację zadania pn. „Likwidacja osuwiska w obrębie skarpy wiślanej w Dobrzyniu nad Wisłą na 661 km rzeki Wisły przy jeziorze Włocławskim KRO 08-04-044-DB1” odebrała Marzena Niekraś, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń n. Wisłą.

Burmistrz Miasta i Gminy Górzno Tomasz Kinicki odebrał promesę na kwotę 1 mln 280 tys. zł, na realizację zadania „Stabilizacja osuwiska położonego w Górznie na działce nr 118/3, obręb Miasto 2 - Etap I”.

W Koronowie zrealizowane zostanie zadanie: „Zabezpieczenie osuwiska „Tucholska” i przebudowa ul. Tucholskiej w Koronowie od km 1+300 do km 1+690, przygotowanie dokumentacji projektowo-budowlanej”. Promesę na kwotę 120 tys. zł odebrał burmistrz Stanisław Gliszczyński.

„Wykonanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej niezbędnej do stabilizacji czynnego osuwiska w Lubiczu Dolnym na rzece Drwęcy w rejonie ulicy Antoniewo-Lampusz w km 10+000, działka nr 412/1 i 415” – to inwestycja, na realizację której promesę w wysokości 96 tys. zł odebrał wójt Gminy Lubicz Marek Olszewski.

„Na początku roku wystąpiliśmy do MSWiA o wsparcie dla infrastruktury drogowej na terenach ponawałnicowych. Na liście priorytetowej znajduje się wiele projektów, w tej chwili czekamy na decyzje. Docierają do nas informacje o dużych środkach przeznaczonych szczególnie dla dwóch powiatów: tucholskiego i sępoleńskiego, które najbardziej ucierpiały w wyniku ubiegłorocznej nawałnicy” – dodał wojewoda.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe