Miejskie i obywatelskie inicjatywy na bydgoskich osiedlach

  • 27.09.2017, 15:04 (aktualizacja 27.09.2017, 15:44)
  • KB
Miejskie i obywatelskie inicjatywy na bydgoskich osiedlach KB
W Bydgoszczy powstaje coraz więcej inicjatyw finansowanych z budżetu miasta. To mieszkańcy zgłaszają swoje pomysły. Podobnie było w przypadku ul. Kosińskiego na Jarach. Tam z początkiem września ułożona została nowa nawierzchnia.

Ulica Kosińskiego była trzecią inwestycją zrealizowaną na Jarach w ramach Inicjatyw Lokalnych – Programu 25/75.  Pierwsza inwestycja, która powstała na tym osiedlu  przy współpracy mieszkańców i miasta była budowa ogrodu fitness na skwerze Dunarowskiego.

Realizacja była zakończona w 2013 roku. Później na przełomie lat 2015/2016, podjęto się przebudowy ul. Broniewskiego poprzez poszerzenie zatok parkingowych i chodnika.

Warto wiedzieć, że budowa nawierzchni była m.in. inicjatywą 20 mieszkańców, którzy powołali Stowarzyszenie zwykłe pn. „Budowa ul. Kosińskiego” z siedzibą w Bydgoszczy.

Przedstawicielem Stowarzyszenia została pani Teresa Zwiewka. Inwestycja  oraz jej realizacja polegała na budowie nieutwardzonej części ulicy Kosińskiego wraz z rozbudową kanalizacji deszczowej i przebudową obiektów infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

Podstawowe dane: 

1702 m kw. – łączna powierzchnia terenu objętego pracami
210 m – długość zrealizowanego odcinka ulicy
366 942,43 zł brutto – całkowity koszt inwestycji w tym:
55 041,37 zł brutto – koszty poniesione przez mieszkańców (15 proc.)
311 901,06 zł brutto – koszt poniesiony przez miasto (85 proc.)

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe