Ważny przetarg umożliwi rewitalizację hali targowej

  • 25.09.2017, 14:17 (aktualizacja 25.09.2017, 14:46)
  • KB
Ważny przetarg umożliwi rewitalizację hali targowej archiwum
Jak informuje ratusz niedawno ogłoszony został przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej remontu konserwatorskiego hali przy Magdzińskiego. Dzięki tym pracom przyszły najemca będzie mógł zmienić jej przeznaczenie.

Wiadomo już, że specjalna dokumentacja projektowa powstanie w ciągu 7 miesięcy od podpisania umowy. Będzie ona obejmować przygotowanie:  programu robót budowlanych, projektu budowlano-wykonawczego robót i prac konserwatorskich (w tym m.in. architektoniczno-konstrukcyjnych oraz obejmującego demontaż istniejących instalacji) z kompletem opinii i  uzgodnień oraz opracowanie kosztorysu inwestorskiego.

Ocenie podlegać ma doświadczenie osób projektujących oraz zaoferowana cena. Oprócz tego pod uwagę będzie brana podana przez wykonawcę długość okresu odpowiedzialności z tytułu udzielonej rękojmi za ewentualne wady dokumentacji budowlanej. 

Dokumentacja jest potrzebna, by rewitalizacja mogła się odbyć. Wszystko zaczęło się od przejęcia obiektu przez miasto pod koniec 2016 roku. Opracowane zostały też: ekspertyza stanu technicznego, zalecenia konserwatorskie, przeprowadzono też inwentaryzację architektoniczno-budowlaną.

Ogłoszony przetarg pozwoli zlecić niezbędne prace doprowadzające obiekt do stanu deweloperskiego, a następnie w drodze konkursu wybrać podmiot, który wykorzysta w atrakcyjny sposób jej wnętrza. 

Jak tłumaczy  prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. - Obiekt będzie wynajmowany na preferencyjnych warunkach, ale zachowamy wpływ na jego wykorzystanie. Zależeć będzie nam by sposób zagospodarowania hali był związany z lokalnymi produktami, markami, historią miasta i przede wszystkim współgrał z rewitalizacją salonu Bydgoszczy. 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe