Węzeł przesiadkowy na Leśnym z dodatkowym monitoringiem

  • 01.09.2017, 17:12 (aktualizacja 01.09.2017, 17:33)
  • KB
Węzeł przesiadkowy na Leśnym z dodatkowym monitoringiem Materiały prasowe
Wkrótce węzeł przesiadkowy na Leśnym będzie objęty dodatkowym monitoringiem. Zainstalowanych zostanie w jego obrębie 15 kamer. Wcześniej zlokalizowano tam punkt Straży Miejskiej.

Na przystanku kolejowym funkcjonuje już system monitoringu wykorzystujący 11 kamer. Teraz zostanie on rozbudowany o dodatkowe 15 kamer stałopozycyjnych. Będą one zlokalizowane w tunelu oraz przy wejściach do podziemi i wind. Monitoring pomaga znacznie ograniczać liczbę dewastacji. Obecnie trwa postępowanie związane z wyborem wykonawcy, który sporządzi niezbędny projekt i zainstaluje urządzenia.  Wstępnie zakończenie rozbudowy monitoringu zaplanowano na grudzień.

Rejestracja nagrań oraz obsługa systemu monitoringu będą odbywały się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji, w której znajdują się serwerownia oraz studio miejskiego systemu monitoringu. Warto dodać, że zamówienie będzie objęte dwuletnią gwarancją, a jednym z warunków realizacji jest serwis pozwalający na usuwanie usterek w ciągu 3 dni lub wymianę urządzeń.

Po zamontowaniu kamer Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zamierza jeszcze przeanalizować m.in. możliwość udostępnienia części  powierzchni w tunelu  na wykonanie estetycznego muralu.

Nowoczesny węzeł integrujący komunikację kolejową i autobusową został udostępniony pasażerom wiosną ubiegłego roku. W jej ramach inwestycji przebudowano perony, pętlę autobusową, a pod torami powstało przejście podziemne na perony i do Lasu Gdańskiego. Poza tym skrzyżowanie ulic Sułkowskiego i Modrzewiowej przebudowano na rondo. Inwestycja wraz pracami na stacjach Bydgoszcz Błonie i Bydgoszcz Bielawy pochłonęła 36 mln zł. Z końcem grudnia w budynku stacji Bydgoszcz Leśna uruchomiony został punkt Straży Miejskiej.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe