Myślisz o emeryturze? Przyjdź do doradcy w bydgoskim ZUS-ie

  • 22.08.2017, 15:17
  • KB
Myślisz o emeryturze? Przyjdź do doradcy w bydgoskim ZUS-ie Google maps
Zastanawiasz się czy w tym roku przejść na emeryturę, czy pracować dłużej? Skorzystaj z pomocy doradcy emerytalnego, który pomaga klientom w podjęciu decyzji czy i kiedy przejść na emeryturę robiąc symulacje i prognozy na kalkulatorze emerytalnym. Już prawie 343 tys. osób skorzystało z porad doradcy emerytalnego.

W województwie kujawsko-pomorskim  do 18 sierpnia obsłużono około 18 tys. osób i wykonano dla nich prawie 14 tys. obliczeń wysokości emerytury.

Przyszli emeryci chwalą doradców ZUS, dlatego jeśli rozważasz skorzystanie z obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, zanim złożysz wniosek o emeryturę - przyjdź na spotkanie z doradcą.

Należy pamiętać, że przejście na emeryturę to przywilej, a nie obowiązek. Dłuższa aktywność zawodowa, która wiąże się z opłacaniem składek emerytalnych powoduje wzrost kwoty zapisanych składek na indywidualnym koncie ubezpieczonego, a tym samym wysokość przyszłej emerytury.

Kwota przyszłej emerytury jest wynikiem podzielenia sumy zwaloryzowanych składek na ubezpieczenie emerytalne zapisanych na koncie i subkoncie w ZUS oraz zwaloryzowanego kapitału początkowego przez średnie dalsze trwanie życia. Warto pamiętać, że kapitał początkowy to ważna część emerytury i ma duży wpływ na jej wysokość.  Jeśli więc otrzymałeś z ZUS pismo dot. ustalania lub ponownego przeliczenia kapitału początkowego, nie czekaj – złóż wniosek. Brak kapitału może znacząco wpłynąć na emeryturę.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe