Trwa remont ulicy Cieszkowskiego

  • 09.08.2017, 12:39 (aktualizacja 09.08.2017, 13:01)
  • KB
Trwa remont ulicy Cieszkowskiego KB
25 lipca rozpoczął się remont ulicy Cieszkowskiego, obecnie jest ona nieprzejezdna i zamknięta dla ruchu. Prace prowadzone są na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Gdańskiej.

Ulica już wkrótce będzie miała nową nawierzchnię z kostki kamiennej, chodniki i stylowe oświetlenie, na którym zostaną podwieszone kwietniki. Prace potrwają około czterech miesięcy.

Rewitalizacja ulicy zakłada odtworzenie jej historycznego charakteru. Materiały wykończeniowe będą nawiązywały do stylistyki z początku XX wieku. Chodniki zostaną wykonane z płyt kamiennych, otoczonych opaskami z szarego granitu lub bazaltu. Jezdnia zostanie wykonana z czerwonej kostki kamiennej.

Całość ozdobi stylowe oświetlenie, na którym zostaną podwieszone kwietniki. Zgodnie z postulatami mieszkańców, po rewitalizacji ulicy powstanie około 25 miejsc do parkowania tylko po południowej stronie ulicy. Po stronie północnej – nasłonecznionej zostanie wykonany chodnik o szerokości czterech metrów.

Prace powinny potrwać od trzech do czterech miesięcy. Do czasu przedłużenia ul. Mazowieckiej organizacja ruchu na ul. Cieszkowskiego pozostanie bez zmian. Autobusy linii 71, 77 i 31N kursują objazdem ulicami: Pomorską, Śniadeckich, Gdańską.

Szacowany koszt remontu ul. Cieszkowskiego to około 3 mln zł. Inwestycja jest finansowana ze środków miasta.

KB

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe