Blisko 76 mln złotych na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej

  • 17.07.2017, 15:41
  • KB
Blisko 76 mln złotych na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej UM
W poniedziałek 17 lipca rozstrzygnięty został przetarg na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycja będzie kosztować blisko 76 mln złotych i objęta zostanie 8-letnią gwarancją. Dzięki zmodernizowanej trasie szybciej i bezpieczniej będzie można dojechać do trasy ekspresowej S5 i na Osową Górę.

Najkorzystniejszą ofertę pod względem ceny, długości gwarancji oraz doświadczenia złożyła firma Budimex. Rozbudowa ul. Grunwaldzkiej będzie kosztować 75,8 mln zł. Inwestycja objęta zostanie też 8-letnią gwarancją. Zawarcie  umowy będzie możliwe po kontroli uprzedniej Urzędu Zamówień Publicznych. Pierwsze prace ruszą jeszcze jesienią.

Dzięki rozbudowie ul. Grunwaldzkiej szybciej dojedziemy do trasy ekspresowej S5, w godzinach szczytu nie będą tworzyć się zatory, autobusy w stronę centrum pojada wydzielonym pasem, rowerzyści zyskają drogę rowerową.

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej, obok budowy linii tramwajowej na ul. Kujawskiej, jak również budowy drugiego etapu Trasy Uniwersyteckiej, jest największym przedsięwzięciem drogowym, które będzie realizowane w najbliższych latach. Na wszystkie przedsięwzięcia miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Projekt przewiduje budowę dwóch jezdni jednokierunkowych po dwa pasy ruchu w obu kierunkach na całym odcinku. Dodatkowo, na odcinku od ulicy Skośnej do ulicy Flisackiej w kierunku centrum miasta, zaprojektowany jest trzeci pas ruchu przeznaczony jedynie dla autobusów komunikacji publicznej. Konieczna jest również przebudowa wszystkich skrzyżowań z ulicami poprzecznymi. Budowa będzie etapowana tak, by zminimalizować utrudnienia na ważnym połączeniu węzła Zachodniego z Osową Górą. Zakończenie inwestycji zostało zaplanowane na II połowę roku 2019.

Inwestycja w liczbach:

  • Koszt prac budowlanych  – 75,8 mln zł
  • Termin wykonania zadania – 25 miesięcy
  • Długość odcinka – 4,6 km
  • Liczba jezdni po przebudowie – 2 (każda z 2 pasami ruchu + dodatkowo buspas w kierunku centrum)

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe