Torowisko przy Wojska Polskiego do remontu

  • 05.07.2017, 06:03 (aktualizacja 05.07.2017, 06:05)
  • KB
Torowisko przy Wojska Polskiego do remontu Materiały prasowe
W 2018 roku planowane jest przeprowadzenie przebudowy torowiska przy ul. Wojska Polskiego. Przetarg został ogłoszony, a oferty można składać do 17 lipca w bydgoskim Zarządzie Dróg.

Inwestycja będzie polegała na remoncie 600-metrowego odcinka torowiska na Osiedlu Kapuściska. Zmieni się także organizacja ruchu przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Chemiczną. Odcinek ten zostanie przebudowany – w tym miejscu powstanie skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Priorytetem jest zapewnienie  bezpieczeństwa kierowców, rowerzystów i pieszych.

Wstępne plany zakładają, że pod koniec lata przewidywane jest podpisanie umowy z wykonawcą. Do 1 lutego 2018 r. będzie on zobowiązany do opracowania dokumentacji, a do 31 czerwca 2018 r. powinny zakończyć się prace budowlane. Jak podaje UM, terminy mogą ulec zmianie w przypadku wydłużenia procedury przetargowej.

Remont otrzyma dofinansowane ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W ramach tego przewidywany jest zakup trzech nowoczesnych tramwajów. Przetarg na tę część zadania ogłoszono w ubiegłym roku. Najkorzystniejszą ofertę złożyła bydgoska PESA oferująca pojazdy Swing. Łączny koszt inwestycji (projekt + wykonanie + tabor) szacowany jest na 35 mln zł.

Nowe pojazdy będą wyposażone w nowoczesne systemy IT: System Informacji Pasażerskiej, system monitoringu, system emisji reklam, Wi-Fi dla pasażerów, gniazda USB. Pierwsze trzy sztuki mają zostać dostarczone do końca października br. Kolejnych osiem dostawca zobowiązany jest przekazać do 7 maja 2018 r., a ostatnich siedem tramwajów ma być dostarczonych do końca września przyszłego roku.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe