Doradcy emerytalni w bydgoskim ZUS-ie

  • 05.07.2017, 06:00 (aktualizacja 05.07.2017, 06:06)
  • KB
Doradcy emerytalni w bydgoskim ZUS-ie Google maps
Zastanawiasz się czy w tym roku przejść na emeryturę i skorzystać z obniżenia wieku emerytalnego? W bydgoskim ZUS-ie można umówić się na spotkanie ze specjalnym doradcą, który wyjaśni wszystko to, co powinniśmy wiedzieć o systemie emerytalnym.

W czym pomoże nam doradca?

  • wyjaśni zasady przyznawania emerytury,
  • wytłumaczy, od czego zależy wysokość emerytury,
  • przekaże informacje, które mogą być pomocne w wyborze najlepszego momentu przejścia na emeryturę,
  • wyliczy w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanej emerytury, w zależności od wskazanego przez klienta momentu zakończenia aktywności zawodowej,
  •  pomoże skompletować i wypełnić wniosek o emeryturę.

Od 3 lipca w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych można skorzystać z usług doradców emerytalnych w całym kraju.  W naszym regionie jest 25 doradców, z czego 12 w Oddziale ZUS w Bydgoszczy oraz 13 w Oddziale ZUS w Toruniu. I choć w Biurach Terenowych w Sępólnie Krajeńskim, Golubiu-Dobrzyniu i Rypinie nie ma doradcy emerytalnego to, klienci mogą liczyć na fachową pomoc pracowników Sali Obsługi Klienta.  Przy użyciu specjalnego narzędzia, jakim jest kalkulator emerytalny, pracownik może wyliczyć prognozowaną wysokość emerytury i tym samym podpowiedzieć, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych, tak by cieszyć się z wyższego świadczenia.

Warto pamiętać, że im dłużej pracujemy, tym większą mamy podstawę obliczenia emerytury,
a do tego skraca się średnie dalsze trwanie życia, przez które ta podstawa jest dzielona. Jeżeli odsuniemy w czasie przejście na emeryturę i zaczekamy z wnioskiem, to świadczenie będzie wyższe.

Już pierwszego dnia, zainteresowanie usługą doradcy emerytalnego było bardzo duże.
W województwie kujawsko-pomorskim z wizyty u doradcy skorzystało około 1057 klientów.  Podczas obsługi klientów z naszego regionu doradcy wykonali obliczenia w kalkulatorze emerytalnym dla 425 osób.

Jak można skorzystać z pomocy doradcy emerytalnego

Aby skorzystać z usług doradców emerytalnych, wystarczy podczas wizyty w placówce ZUS wybrać na biletomacie kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie usługę „Doradca emerytalny”. Osoby, które mają konto na Platformie Usług Elektronicznych mogą zamówić obsługę u doradcy na konkretny dzień i godzinę, aby niepotrzebnie nie czekać w kolejce. 
 

Przypomnijmy: W październiku w życie wchodzą przepisy obniżające wiek emerytalny kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat. Wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można już składać 1 września.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe