Buspas do Myślęcinka. Rusza przetarg

  • 04.07.2017, 06:12 (aktualizacja 04.07.2017, 06:15)
  • KB
Buspas do Myślęcinka. Rusza przetarg archiwum
Do 17 lipca br Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy można składać oferty w przetargu na budowę dwóch wydzielonych pasów ruchu przy ul. Gdańskiej od ul. Rekreacyjnej do pętli Myślęcinek.

Planowana inwestycja  poprawi obsługę komunikacyjną do Myślęcinka. Z nowego  buspasa skorzystają linie nr 52, 93 i 94. Inwestycja zakłada budowę na całym odcinku dwóch dodatkowych pasów ruchu przeznaczonych dla autobusów, przebudowę skrzyżowań (w tym kanalizację skrzyżowania ul. Gdańskiej ze zjazdem na parking i pętlę autobusową oraz budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Rekreacyjnej), a także budowę zatok autobusowych.

Obecna pętla autobusowa w Myślęcniku również zostanie zmodernizowana i przebudowana.

Oferty można składać w Zarządzie Dróg. Wszelka dokumentacja i pozwolenia mają być gotowe już jesienią przyszłego roku.  Sama realizacja rzeczowa planowana jest do października 2019 r. Inwestycja podlegała też konsultacji  z mieszkańcami. Dzięki temu zrealizowane będzie także wprowadzenie pasa wyłączenia dla rowerzystów jadących w kierunku Myślęcinka, minimalna szerokość chodnika określona na 2 m czy rezygnacja z kostki betonowej na rzecz płyt betonowych.

Obecnie na budowę nowych buspasów miasto zagwarantowało blisko 22 miliony złotych.

Takie inwestycje wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej – oprócz wspomnianego odcinka ul. Gdańskiej – pojawią się też w Śródmieściu (północna jezdnia Wałów Jagiellońskich) i na Osowej Górze (ul. Kolbego).

Przy Kujawskiej i Grunwaldzkiej również ma powstać ułatwienie komunikacyjne dla autobusów.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe