O zagrożeniach nad wodą

  • 30.06.2017, 13:09 (aktualizacja 30.06.2017, 14:18)
  • KB
O zagrożeniach nad wodą KWP Bydgoszcz
Policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych z bydgoskiej komendy nie próżnują. Tuż po rozpoczęciu sezonu letniego i objęcia stacjonarnej placówki policyjnej nad Zalewem Koronowskim prowadzą zajęcia z młodzieżą. Funkcjonariusze w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” realizują zajęcia edukacyjne w zakresie bezpiecznych zachowań podczas wypoczynku nad wodą.

Wczoraj (28.06.2017) na stanicy wodnej "Tazbirowo" policyjni "wodniacy" spotkali się z uczniami Gimnazjum nr 1 w Koronowie. Młodzież podczas prelekcji nie tylko zapoznała się ze sprzętem będącym na wyposażeniu mundurowych, który służy do ratowania życia osób topiących się, ale również przypomniała sobie najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnej. Oczywiście nie zabrakło też ostrzeżeń i przykładów z życia wziętych, na temat wchodzenia do wody pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Funkcjonariusze przypomnieli także numery telefonów do odpowiednich służb ratunkowych.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję porzucać rzutką ratowniczą i przekonać się, że nie jest łatwo ratować drugiego człowieka.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe