Kolejne miejsce dla dzieci na Osiedlu Leśnym

  • 29.06.2017, 05:56 (aktualizacja 29.06.2017, 06:17)
  • KB
Kolejne miejsce dla dzieci na Osiedlu Leśnym KB archiwum
W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pomiędzy ulicami Powstania Listopadowego i Skromną powstanie plac zbaw z siłownią. Z nowej inwestycji będą mogli skorzystać także dorośli.

Na tę inwestycję głosowało aż 545 mieszkańców. Jak podaje Urząd Miasta w budżecie na budowę placu zagospodarowano  ponad  170  tysięcy złotych.  Całość będzie zajmować powierzchnię co najmniej 730 metrów kwadratowych.

Znajdą się tam takie urządzenia, jak huśtawki (także „bocianie gniazdo”), bujaki,  mini park linowy, piaskownica. Wstępnie założono też ustawienie dwóch zestawów ze zjeżdżalniami.  Teren zostanie ogrodzony.

Pomyślano także o rozwiązaniu dla dorosłych. Tuż obok stanie plenerowa siłownia, która będzie posiadała 3 trzystanowiskowe urządzenia. W tej chwili trwa procedura zmierzająca do wyboru projektanta oraz wykonawcy prac budowlanych. Zakończenie planowane jest jesienią.

Pamiętajmy, że w ramach BBO na Leśnym powstało już kilka inwestycji. Zbudowano m.in. place zabaw, siłownie plenerowe i plac do Street Workout powstały na Skwerze POW jak i w Parku Załuskiego.
    
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe