W trosce o bezpieczeństwo w drodze na wakacje

  • 28.06.2017, 09:44
  • KB
W trosce o bezpieczeństwo w drodze na wakacje KPUW
Pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy wzięli udział w działaniach prewencyjno-kontrolnych pn. „Bezpieczna droga na wakacje”, zorganizowanych przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

Akcja odbyła się w Miejscu Obsługi Podróżnych „Nowa Wieś”, mieszczącym się przy Autostradzie A1. Celem działań były szczegółowe kontrole stanu technicznego pojazdów z użyciem Mobilnej Stacji Kontroli Pojazdów oraz promowanie bezpiecznego letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Pasażerowie zatrzymanych autokarów dowiedzieli się, kiedy należy korzystać z Numeru Alarmowego 112 i jak prawidłowo zgłaszać sytuacje zagrożenia życia i zdrowia. Stoisko WBiZK było bardzo oblegane przez dzieci, które chętnie brały udział w zabawach związanych z numerem 112.

Do akcji, poza WITD oraz Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim, włączyli się także: Policja, Państwowa Straż Pożarna oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.   

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe