Bezpieczeństwo dzieci podczas bydgoskich wakacji

  • 27.06.2017, 10:19
  • KB
Bezpieczeństwo dzieci podczas bydgoskich wakacji KWP Bydgoszcz
W związku wakacjami policjanci Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu, w pocie czoła już od maja prowadzili zajęcia z dziećmi i młodzieżą związane z bezpiecznymi wakacjami, tak by zdążyć przed ich rozpoczęciem.

Sierż. sztab. Małgorzata Tworek - Haraszkiewicz, sierż sztab. Dominika Radka - Jędrkiewicz, Magdalena Daniek i sierż. sztab. Piotr Bajlak przypomnieli w tym czasie uczniom, szczególnie tym  najmłodszym, czego powinni się wystrzegać i jak odpoczywać w wakacje, aby z uśmiechem spotkać się we wrześniu i podzielić wakacyjnymi przygodami.

Policjanci odwiedzili między innymi Szkołę Podstawową nr 2 przy ul Hetmańskiej w Bydgoszczy, Szkołę Podstawową w Niemczu, Szkołę Podstawową nr 37 przy ul. Gdańskiej i Szkołę Podstawową 58 przy ul. Gdańskiej, Zespół Szkół nr 10 przy ulicy Karłowicza w Bydgoszczy oraz Gimnazjum w Żołędowie.

We wszystkich szkołach policjanci byli witani z uśmiechem i otwartością, a młodzi ludzie chętnie wymieniali się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa. Najmłodsi najchętniej dyskutowali o „niebezpiecznym obcym” oraz ukrytych zagrożeniach w zaciszu naszych domów, takich jak instalacja elektryczna, gazowa czy wodna. Wielu z nich dzieliło się swoimi spostrzeżeniami i opowiadały w jaki sposób, dzięki swojej wiedzy, uniknęły przykrych doświadczeń, np. podczas kontaktu z nieznanym psem, którego napotkały na swojej drodze. Starsi natomiast chętnie wymieniali się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań w internecie, styczności z używkami i bezpieczeństwem nad wodą i w górach.

Śródmiejscy policjanci uczestniczyli także w przedwakacyjnym festynie zorganizowanym m.in. przez MDK nr 4 w Bydgoszczy przy ul. Dworcowej jak również Radę Osiedla Śródmieście – Bocianowo.

Policjanci wszystkim uczestnikom spotkań życzyli udanych, beztroskich, a przede wszystkim Bezpiecznych Wakacji!

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe