Rozwojowa, rowerowa Bydgoszcz

  • 26.06.2017, 09:35 (aktualizacja 26.06.2017, 09:56)
  • KB
Rozwojowa, rowerowa Bydgoszcz UMB
Będzie więcej stacji oraz nowe rowery miejskie. Takie informacje dotarły dzisiaj do nas z Urzędu Miasta Bydgoszczy. Od nowego sezonu jednoślady będzie można wypożyczyć również w Fordonie. Po zakończeniu prac na Grunwaldzkiej do systemu włączone zostaną Czyżkówko i Osowa Góra.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny został uruchomiony w 2014 roku. Bardzo szybko stał się wyjątkowo popularnym środkiem transportu. W trakcie dwóch sezonów bydgoszczanie i turyści ponad milion razy wypożyczali jednoślady. Od przyszłego sezonu planowana jest rozbudowa systemu.

 

- Ogłaszamy przetarg na kolejne trzy lata funkcjonowanie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego – mówi prezydent Rafał Bruski. – W jego ramach uruchomionych zostanie 16 nowych stacji między innymi w Fordonie.  Zamówienie  skonstruowaliśmy w sposób umożliwiający znaczną rozbudowę  systemu w trakcie trwania umowy. Umożliwi to także stworzenie nowych stacji na Czyżkówku i Osowej Górze po zakończeniu rozbudowy ul. Grunwaldzkiej. Wszystkie rowery będą nowe. Liczę, że zachęci to jeszcze więcej mieszkańców do korzystania z tego ekologicznego i wygodnego środka transportu – dodaje prezydent.

 

12 nowych stacji funkcjonować będzie w Nowym Fordonie. Część z nich zlokalizowana będzie w obrębie przystanków linii tramwajowej. Ułatwi to korzystanie z nowego połączenia komunikacyjnego uruchomionego w ubiegłym roku. Kolejne 4 stacje powstaną na Górzyskowie, Glinkach, Bartodziejach i w rejonie ronda Kujawskiego. Nowe lokalizacje zostały skonsultowane ze środowiskami rowerowymi oraz zespołem ds. polityki rowerowej miasta Bydgoszczy. Większą niż początkowo zakładano rozbudowę systemu umożliwiła dobra sytuacja finansowa miasta. Z początkiem roku zwiększona została pula środków na ten cel o 1,5 mln zł.

 

O wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będą między innymi cena, skróceniu czasu reakcji na  usuwanie zgłaszanych usterek. Podpisanie umowy wstępnie planowane jest jesienią. Nowy sezon BRA rozpocznie się w marcu.

 

Obecnie do dyspozycji użytkowników BRA jest 37 stacji i 395 rowerów. Dwie stacje ufundowały firmy Atos oraz IKEA. Pierwsze 20 minut korzystania z BRA jest bezpłatne. Więcej informacji o zasadach korzystania z BRA znajduje się  na stronie https://www.bra.org.pl/

 

Warto podkreślić, że w najbliższych latach powstanie też szereg nowych dróg rowerowych. W pierwszej kolejności budowane będą trasy wzdłuż całej ulicy Grunwaldzkiej oraz II odcinka Trasy Uniwersyteckiej od ul. Wojska Polskiego do Magnuszewskiej.

 

Bydgoski Rower Aglomeracyjny 2018-20 w liczbach:

- 51 stacji

- 765 terminali do mocowania rowerów

- 550 nowych rowerów

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe