O agresji i bezpiecznych wakacjach w ośrodku im. Braillea

  • 08.06.2017, 13:42
  • KB
O agresji i bezpiecznych wakacjach w ośrodku im. Braillea KWP Bydgoszcz
Wczoraj (07.06.2017) policjant z bydgoskiego śródmieścia spotkał się na zajęciach z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a przy ul. Krasińskiego w Bydgoszczy.

Sierż. sztab. Piotr Bajlak z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz – Śródmieście kolejny raz wcielił się w rolę nauczyciela i przeprowadził dla uczniów szkoły podstawowej zajęcia dotyczące przemocy rówieśniczej i agresji wśród uczniów. Policjant omówił z dziećmi rodzaje agresji i przemocy, podał przykłady najczęściej występujących negatywnych zjawisk wśród rówieśników oraz wskazał, jak sobie radzić i w jaki sposób się zachować, gdy będą świadkiem lub ofiarą agresji bądź przemocy.  Wskazał również,  gdzie dzieci i młodzież mogą znaleźć pomoc, gdy znajdą się w sytuacji kryzysowej.

Z uczniami klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych funkcjonariusz rozmawiał o najczęściej występujących w tej grupie wiekowej negatywnych zachowaniach polegających głównie na znieważaniu i obrażaniu rówieśników przy pomocy mediów społecznościowych. Przy okazji spotkania przypomniał o odpowiedzialności prawnej nieletnich wynikającej z zapisów Ustawy o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich.

Wszystkim grupom wiekowym uczestniczącym w zajęciach w związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym śródmiejski profilaktyk przypomniał o zasadach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwrócił na bezpieczne poruszanie się po drogach oraz na zasady i warunki bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Wychowankowie Ośrodka bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i chętnie odpowiadali na pytania.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe