Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Collegium Medicum wraz z bydgoską policją szkolą "Małych Ratowników"

Trzecioklasiści wzięli udział w pierwszych zajęciach pilotażowych pn. „Mały Ratownik". Szkolili ich bydgoscy policjanci i ratownicy medyczni. W zajęciach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie.
Collegium Medicum wraz z bydgoską policją szkolą "Małych Ratowników"

Autor: KWP Bydgoszcz

Program "Mały ratownik" realizowany jest w formie zajęć teoretycznych i praktycznych na podstawie zawartego porozumienia przez Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy insp. Sławomira Kosińskiego z Prorektorem Collegium Medicum w Bydgoszczy prof.dr.hab.Grażyną Odrowąż-Sypniewską.  

W ramach współpracy zajęcia dla dzieciaków z zakresu alarmowania służb prowadzili policjanci wydziału prewencji bydgoskiej komendy. Natomiast z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ćwiczenia przeprowadzili ratownicy medyczni.

Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 9-10 lat, czyli uczniów klas III szkół podstawowych. Dzieci w tym wieku miały już styczność z różnymi służbami, były uczestnikami różnego rodzaju pogadanek i znają podstawy, na których będą bazować realizatorzy spotkań. Dzięki zajęciom praktycznym uczniowie będą poszerzać posiadaną już wiedzę teoretyczną.

W ramach spotkania służby medyczne oraz policjanci zapoznali dzieci z sytuacjami kryzysowymi, pojęciem pierwszej pomocy, a także omówili wszystkie numery alarmowe, tj. 112, 997, 998, 999, udzielając instruktażu na temat prawidłowego przebiegu rozmowy z operatorem, podając przy tym wiele przykładów sytuacji, jakie można zgłaszać.

Podczas zajęć dzieci ćwiczyły pierwszą pomoc przedmedyczną korzystając z materiałów opatrunkowych, fantomów oraz ćwiczebnych defibrylatorów. Maluchy dowiedziały się również, co wchodzi w skład apteczki, a także nauczyły się rozpoznawać zagrożenia i odpowiednio na nie reagować.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POGODA
STARY RYNEK

Reklama
ReklamaSprawdź jak to działa
ReklamaZobacz dane na żywo!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MaciejTreść komentarza: Kiedy wracam z pracy po 22.00 widzę, że pod arkadami budynku Savoy przy ul. Gdańskiej wysadzany jest człowiek na wózku inwalidzkim. Sytuacja jest tragiczna bo chyba pozostaje tam sam. Widzę, że jest tej nocy 6.05.2026. Może instytucja medyczna pomoże w tej sytuacji bo psy kierowane są do klinik a tu idzie o człowieka.Data dodania komentarza: 6.05.2026, 23:19Źródło komentarza: Zapowiedź: Długowieczność kobiet. Proste nawyki, wielkie efekty. Łukasz SobkowiakAutor komentarza: VinTreść komentarza: We wrzesniu maja byc w Albanii AME w judo i wszystkich dyscyplinach. Ktos jedzie od nas ?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:41Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: AleksanderTreść komentarza: W tym roku też było pełno "najemników" - ale w zeszłym roku w Warszawie na Mistrzostwach Europy też było dużo cudzoziemców - przybyszów, reprezentujących nie tylko polskie ale inne uczelnie z Europy. Teraz to norma i trzeba sie do niej dostosować. Wynik zalezy od Rektorów uczelni.Data dodania komentarza: 27.03.2026, 08:24Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: GrzegorzTreść komentarza: Jak sie popatrzy na listy walk z kilku ostatnich lat to wszyscy korzystaja z "Soldiers of fortune" więc nie w tym jest problem. Chodzi by tych ludzi przyciągac na nasze uczelnie z Bydgoszczy, wtedy jedni będą odchodzić inni przychodzić - jak dotąd. Wychowanie medalistów od młodzika to nie rola dla trenerów akademickich.Data dodania komentarza: 26.03.2026, 14:22Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: BJJTreść komentarza: W zeszlym roku medale zdobywali też nasze "wojska zaciężne" czyli Mateusz i Damir - cos trzeba zrobić bo będzie coraz gorzejData dodania komentarza: 25.03.2026, 17:59Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marcaAutor komentarza: Menia.Treść komentarza: 🤔Data dodania komentarza: 25.03.2026, 16:33Źródło komentarza: Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo 2026: Politechnika Białostocka gospodarzem zawodów 21–22 marca
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama