Wyjątkowe spotkanie Bohaterów Czarnego Gryfa w Bydgoszczy

  • 16.05.2017, 09:34
  • KB
Wyjątkowe spotkanie Bohaterów Czarnego Gryfa w Bydgoszczy KPUW
W Bydgoszczy po raz trzeci spotkali się byli żużlowcy Polonii Bydgoszcz, którzy w minionych dziesięcioleciach wygrywali na polskich i zagranicznych torach. W uroczystości wziął udział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który objął honorowy patronat nad tym wydarzeniem.

Kolejne spotkanie Bohaterów Czarnego Gryfa zgromadziło wielu byłych zawodników, trenerów oraz sympatyków Polonii Bydgoszcz, której zawodnicy od lat zdobywali mistrzowskie tytuły. Jego celem była integracja środowiska związanego ze sportem żużlowym, jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Bydgoszczy.

Gościem specjalnym był wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który objął honorowym patronatem spotkanie miłośników tak ważnego dla miasta sportu. Na zakończenie, przedstawiciel rządu w terenie wręczył wszystkim bohaterom Polonii okolicznościowe dyplomy i upominki. 

Uczestnicy poniedziałkowego zjazdu nie zapomnieli o Tomaszu Gollobie, dla którego wykonali planszę z przesłaniem, aby za rok stanął z nimi do wspólnego zdjęcia.

Wśród byłych zawodników Polonii Bydgoszcz obecny był ośmiokrotny medalista drużynowych mistrzostw Polski, w tym dwukrotny złoty medalista w roku 1955 i 1971 Rajmund Świtała. Oprócz niego w spotkaniu wzięli  udział: Andrzej Koselski, Bogumił Brzeziński, Lech Bewicz, Paweł Bukiej, Wiesław Patynek, Władysław Bembnista, Zbigniew Bizoń, Ryszard Buśkiewicz, Piotr Glücklich, Krzysztof Ziarnik, Andrzej Pietrzak, Waldemar Cisoń, Jacek Woźniak.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe