Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Synoptyk IMGW: Przed nami burze i noce tropikalne

Poniedziałek bez upałów, ale od wtorku w całym kraju słonecznie. Tam, gdzie temperatura utrzyma się na poziomie 20 st. C, noc może być tropikalna. Na południu możliwe burze – poinformowała PAP synoptyk IMGW Ilona Śmigrodzka.
Synoptyk IMGW: Przed nami burze i noce tropikalne

Autor: Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Jak podał IMGW, drugi stopień ostrzeżeń przed burzami obejmuje powiaty podgórskie, woj. małopolskie i Podkarpacie. Pierwszy stopień ostrzeżeń przed burzami obejmuje rejon Małopolski i Podkarpacie, południe woj. świętokrzyskiego i częściowo południe województwa śląskiego.

 

"Na terenach podgórskich i w górach spodziewamy się burz, lokalnie od 40 do 50 mm opadów deszczu i porywów wiatru do około 80km/h, miejscami wystąpi grad. W rejonach ostrzeżenia pierwszego stopnia nieco mniejsze wartości opadów, do 35 mm i porywy wiatru do 70km/h" – poinformowała PAP synoptyk IMGW Ilona Śmigrodzka.

 

W poniedziałek bez upałów, maksymalnie do 29 st. C na krańcach południowo-wschodnich Podkarpacia, chłodniej nad samym morzem, od 22 st. C. W centrum 26-27 st. C.

 

"Zachmurzenie przeważnie umiarkowane, na zachodzie małe, miejscami może padać słaby deszcz, ale tylko na południu spodziewamy się silniejszych opadów deszczu podczas burz. Wiatr będzie słaby, zmienny" – powiedziała Śmigrodzka.

 

W nocy powoli zanikające burze. W drugiej połowie nocy już bez opadów, sporo rozpogodzeń. Mogą pojawić się mgły, zwłaszcza na południu i na Pomorzu widzialność 200-300 m, ale powinny być krótkotrwałe.

 

"Noc jeszcze dość chłodna, zwłaszcza na północy kraju, tam od 11 do 13 st. C, w centrum około 16 st. C, a najcieplej na Podkarpaciu, do 18 st. C. Wiatr będzie cały czas słaby, z kierunków wschodnich" – przekazała synoptyk IMGW.

 

We wtorek w całym kraju słonecznie, tylko na krańcach południowych Małopolski i Podkarpacia spodziewane są wzrosty zachmurzenia i opadów deszczu, a także burze w górach i w terenach podgórskich, z opadami maksymalnie do 15-20 mm i wiatrem w porywach do 60km/h.

 

W całym kraju wystąpią upały: 30 st. C w centrum, na zachodzie i na południu. Najchłodniej nad samym morzem, tam 24 st. C. Bez upałów także w północnych powiatach woj. pomorskiego i Warmii, 26-27 st. C. Wiatr przeważnie słaby z kierunków wschodnich, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, północno-wschodni.

 

"W nocy bez opadów, cała noc będzie pogodna, na południu mogą pojawić się mgły 200-300 m. Noc przeważnie od 16 do 18 st. C, ale na południu i na zachodzie miejscami 19-20 st. C. Tam, gdzie temperatura utrzyma się na poziomie 20 st. C, noc może być tropikalna" – poinformowała Śmigrodzka.

 

Wiatr będzie stopniowo nasilał się od zachodu, może być porywisty na zachodzie i nad morzem, porywy maksymalnie do 45 km/h, przeważnie wystąpi wiatr wschodni i południowo-wschodni. 

 

(PAP) mbed/ joz/

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarkTreść komentarza: Pań popierał publicznie-w swoich tekstach tych którzy teraz chcą zabić poolskie mediaData dodania komentarza: 06.07.2024, 20:21Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: My pracownice Cafe Primo murem stoimy za szefem. Gwarantujemy,że jakość sprzedawanych przez nas lodów jest na najwyższym poziomie. Wiemy z jaką pasją i zaangażowaniem szef wykonuje swoją pracę ile serca i energii w to wkłada. Zapraszamy wszystkich świadomych konsumentów na pyszne lody i kawkę.Data dodania komentarza: 06.07.2024, 15:26Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Z takiej pracowniczki pracodawca może być dumny !Data dodania komentarza: 06.07.2024, 00:50Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: Pracuję w Cafe Primo już kilka lat. Pan Roman jest przede wszystkim człowiekiem, który robi to co kocha i robi to dla LUDZI, którzy przychodzą do Niego od wielu lat. Są goście przychodzący codziennie i tacy którzy przyjeżdżają np. z Gdańska za każdym razem jak tylko przyjeżdżają do Bydgoszczy lub przejeżdżają dalej. Szef zawsze sumiennie i z wielką starannością podchodzi do swojej pracy. Zawsze chętnie i z uśmiechem wita się z wszystkim, nie mniej często sam częstuje klientów swoimi wyrobami aby mogli zdecydować, który smak wybrać. Nieznajomość osoby, sytuacji i faktu, który miał miejsce a tylko odszukanie suchych faktów z kontroli dla taniej sensacji to szczyt bezczelności owej Pani. Gdyby tak łatwo oszukiwał ludzi swoimi FAŁSZYWYMI wyrobami, myślę że już dawno nie miały byśmy gdzie pracować. To właśnie dla tej jakości lodów, sumienności w ich wykonaniu z produktów najwyższej jakości, ustawiają się te kolejki. Mam nadzieję, że nadal ludzie będą używać rozumu i nie dadzą zamydlić sobie oczu tanią sensacją i kiepską prowokacją. Zapraszam serdecznie i niezmiennie życzymy smacznego.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:11Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: andrzejaroslavTreść komentarza: Nie pierwszy to toruński "smaczek" podszczypujący złośliwie sąsiada. Ale skoro podejmujący uwagi kontroli sprzed roku, to czy znaczy to, że w sezonie ogórkowym trzeba sięgać po "odgrzewane kotlety" z ubiegłego roku ? Nic świeższego ? Ot ! Taka bezinteresowna, toruńska złośliwość na poziomie kibolstwa z zawodów żużlowych...Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:06Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: Leszek SobkowskiTreść komentarza: Po lody do Zaułka : chodziłem, chodzę i będę chodził.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 14:42Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowi
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama