Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wizyta wicepremiera w Bydgoszczy

Przedstawiciele trzech Centrów Transferu Technologii (CTT) uczelni wyższych z regionu podpisali porozumienie o współpracy na rzecz innowacji i rozwoju. Uroczystość odbyła się podczas spotkania wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina z przedsiębiorcami w Bydgoskim Parku Przemysłowo Technologicznym. Gościowi towarzyszył wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
Wizyta wicepremiera w Bydgoszczy

Autor: KPUW

Dokument pn. „Kujawsko-pomorskie akademickie porozumienie na rzecz innowacji i rozwoju”, w obecności wicepremiera Jarosława Gowina, podpisali: Paweł Matlakiewicz z CTT Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Michał Majcherek z CTT Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Adam Mroziński z CTT Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Województwo kujawsko-pomorskie to region, który potrzebuje wsparcia. Mówię to, by zmotywować do dalszej pracy i zachęcić do podejmowania takich inicjatyw jak to dzisiejsze porozumienie. Współpraca sfery nauki i sfery biznesu to ważny element rozwoju i życzę aby jego owoce były jak najlepsze dla mieszkańców naszego województwa – mówił podczas spotkania wojewoda.

Reprezentanci Centrów Transferu Technologii zadeklarowali w liście wspólny udział w projektach, programach i inicjatywach dotyczących przedmiotu działań CTT; współpracę z macierzystymi uczelniami oraz innymi podmiotami regionu w celu skutecznej komercjalizacji wyników badań naukowych; wymianę doświadczeń związanych z przedmiotem działalności CTT oraz wspólne występowanie na rzecz doskonalenia prawa i procedur związanych z działalnością uczelni wyższych w obszarze współpracy z biznesem, w tym z rozwojem innowacyjności. 

Kolejnymi punktami programu były zwiedzanie firmy Hanplast oraz wizyta na kampusie UTP. Podczas wizyty na uczelni, Wicepremier Jarosław Gowin złożył kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym ofiary tragedii zabawy otrzęsinowej oraz spotkał się rektorami uczelni publicznych w regionie. Tematem spotkania była m.in. nowa ustawa o szkolnictwie wyższym. Wśród gości byli posłowie na Sejm RP Iwona Michałek i Tomasz Latos.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zamglenia

Temperatura: -12°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

Reklama
Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MerylTreść komentarza: Fajna fotka to WTCData dodania komentarza: 19.12.2025, 22:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Tego jeszcze nie było , cudownie. Bydgoszczanka. Jest przepięknie.Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:25Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: gagaTreść komentarza: Siedzę w domu, emerytka, ale dzisiaj musiałam przejść Stary Rynek. Jest cudowny, nareszcie coś innego, ten wspaniały wiatrak a w nim postaci, które wszyscy znają. Cudowneeeeeeeeeeeeee>Data dodania komentarza: 18.12.2025, 20:17Źródło komentarza: Bydgoski Jarmark Świąteczny otwiera się dziś — program otwarcia i atrakcje na Starym RynkuAutor komentarza: Brian A.Treść komentarza: W Chicago tez jest lepiej, ale duzo trudniej robic porządek.Data dodania komentarza: 17.12.2025, 22:22Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: KRTreść komentarza: Odświeżające jest czytanie refleksji ugruntowanych w rozmowach z prawdziwymi ludźmiData dodania komentarza: 17.12.2025, 21:02Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda PujszoAutor komentarza: KaroleskiTreść komentarza: Super artykuł !🥳😁 WSG!!Data dodania komentarza: 17.12.2025, 20:06Źródło komentarza: "Ameryka Trumpa jednak pięknieje". Krótka refleksja trenera sportów walki Ryszarda Pujszo
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama